Domů / Bojové sporty / Boxováním k vetší síle, výdrži i lepší postavě

Boxováním k vetší síle, výdrži i lepší postavě

Pokud chceme budovat svou fyzickou sílu, výbušnost, hubnout, popřípadě doplnit trénink a tzv. finish him, pak můžeme vyzkoušet skvělé boxování. Jedná se o poměrně nenáročnou činnost na prostor a vybavení, avšak velmi náročnou na naší fyzickou sílu.


Který pytel bude nejlepší?
Při pořizování pytle si musíme uvědomit, zda budeme boxovat jen tak pro zábavu a spíše pro odreagování, nebo zda to myslíme vážně a chceme se boxem nějak posunout. V prvním případě je necháme výběr pytle zcela na vás a orientujte se především dle vašich finančních možností. V druhém případě je nutné se nad výběrem zamyslet. Pytlů existuje celá řada. Máme zde nejznámější zavěšené pytle, ale také pytle stojící na zemi a pytle ve speciální konstrukci. Pokud budete začínat je vhodné pořídit si pytel okolo 30 kilo, který vás s boxováním seznámí. S postupně rostoucí výkonností však bude nutné kila zvyšovat.  shilohs-boxing-club-58a89887bb6effdf_large

Jaké zvolit rukavice a co ostatní věci?
Pokud se pro boxování rozhodnete, je nutné mít vždy dobře chráněné ruce. To z toho důvodu, že byste si mohli poškodit šlachy a klouby a také byste sami brzy poznaly, že bez rukavic boxovat prostě nelze, protože klouby moc bolí. Proto si pořiďte pytlovky, nebo standardní rukavice a pod ně bandáže na zpevnění celých rukou.
Pro ty, kteří hledají v boxování tak spoustu zábavy existují i speciální boxovací trenažéry, které jsou zakotveny v zemi a mají na sobě jednotlivé terčíky. Trenažér se nejrůzněji naklání a uhýbá a říká vám, do jakého terčíku ho máte udeřit. Děláte tak různé boxerské série zábavnou formou.
Pokud vás tedy boxování vždy bavilo, neváhejte a pořiďte si pytel i domů. Uvidíte, že se jedná o velmi zábavnou formu pohybu, díky kterému se hodíte do kondice a navíc zpevníte celé vnitřní svalstvo. A hlavně budete mít skvělý direct.363873-boxing_new_egypt_nj

O Vojtěch Sedláček