Domů / Výživa & stravování

Výživa & stravování

Hummus jako skvělý zdroj bílkovin

Jste vegetarián, vegan či jen hledáte nový zdroj bílkovin, který nebude živočišného původu? Skvělou volbou je pro vás cizrna. Cizrna obsahuje z luštěnin nejvíce bílkovin. Pokud chcete zvýšit ve své stravě přísun proteinu, cizrna je skvělou volbou. Připravte si hummus Hummus je studený pokrm, který je typický pro kuchyni v oblasti Středního …

Zobrazit »

Zdravé svačiny, které podpoří růst svalové hmoty

Pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu, potřebujete ve své stravě dostatek bílkovin a pravidelnost. Tu zajišťují svačinky, které vám dodají dostatek energie v mezidobí mezi jídly. Jaké svačinky si však dopřávat, abyste podpořili růst svalové hmoty? Kromě klasického knackebrotu se šunkou, tvarohem či sýrem můžete zkusit i chutnější varianty svačinek.

Zobrazit »

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré jí ani odbývat a měli bychom si na ní pochutnat třeba díky těmto receptům.

Zobrazit »

Superpotravina: Acai

Pokud chcete svůj zdraví jídelníček něčím vylepšit, máme pro vás skvělý tip. Je jím super potravina Acai, která je bohatá na minerály a vitamíny. Díky tomu bude vaše tělo fit na další trénink, plné energie a připraveno na ty nejlepší výkony.

Zobrazit »

Bolesti kloubů? Zbavte se jich!

Bolest kloubů je věc, která dokáže znepříjemnit trénink, celý den a na závěr celý život! Jedná se však o věc, kterou když podchytíte v zárodcích, není problém jí zde odstranit. A my se dnes podíváme na to, jak s bolestmi kloubů bojovat!

Zobrazit »

Domácí müsli tyčinky

Müsli tyčinka je skvělá věc pro zahnání hladu a doplnění potřebných živin. Ovšem tyčinky prodávané v obchodě nejsou tou pravou volbou. Raději si je udělejte sami doma.

Zobrazit »

Naučte se jíst ryby

Ryby a mořské plody patří mezi vůbec nejkvalitnější stravu. Bohužel statistiky stále dokazují, že Češi rybám ani mořským potvorám příliš neholdují a to je chyba. Přináším nám totiž velké množství zdravých prospěšných látek, které pomáhají našemu tělu s některými druhy onemocnění.

Zobrazit »

Jerusalémský artyčok je superpotravinou 21.století

Jerusalémský artyčok je zeleninou, která ve skutečnosti není artyčokem. Svým tvarem a konzistencí připomíná zázvor, ale jedná se o slunečnici. Na rozdíl od toho, co název napovídá, tato zelenina nemá nic společného s Jeruzalémem, pojmenování je odvozeno italského slova pro slunečnice, girasole. V zahradě rostlina vypadá jako slunečnice s malými květy. Může …

Zobrazit »

Je ketodieta skutečně zázračná?

Diety, problematika velkého množství lidí, kteří pod nimi vidí způsob, jak skvěle a rychle zhubnout, aniž by museli vydávat energii při cvičení. Neříkáme, že některé z nich nefungují, ale nikdy nejsou pro vaše tělo dobré, a většinou končí stejně, tedy jojo efektem při kterém dojde k opětovnému navrácení váhy zpět před začátkem …

Zobrazit »