Domů / Výživa & stravování / Doplňky stravy, které nás ochrání

Doplňky stravy, které nás ochrání

Doplňky stravy jsou nezbytné v momentě, kdy se cvičení věnujeme opravdu intenzivně. Vždy by se mělo jednat o látky na přírodní bázi, které podporují zdraví svalů, kloubů a dalších namáhaných částí. Přípravků, které toto zaručují, je celá řada. Tak které vybrat?

Ochrana svalů
Svalstvo se během pravidelného zvedání těžkých vah velice namáhá, a proto je zapotřebí zaplavit jej takovými látkami, které napomáhají jeho regeneraci a správnému růstu. Nejvhodnějším přípravkem jsou aminokyseliny, tedy BCAA. Ty obsahují L-leucin, L-Isoleucin a Lvalin. Tyto aminokyseliny se podílejí na tvorbě svalové tkáně a v momentě, kdy se sval vyčerpá, začne si brát energii právě z těchto aminokyselin. Proto je neustále zapotřebí držet jejich optimální hladinu což je za pomoci normálního jídla velmi těžké, protože jsou zde obsaženy pomálu. Proto je jejich doplňování formou doplňků nezbytné.
marsfitnessyoungmandrinkingproteinshake
Samotné BCAA se tedy podílejí na zvyšování kvality a množství svalové hmoty, obnovují sílu a urychlují regeneraci svalstva a podporují novotvorbu svalové hmoty. Fungují zároveň jako ochrana svalstva před poraněním při zvýšené fyzické aktivitě a namáhání. Jsou vhodná také pro osoby, které se snaží zredukovat svou váhu a ochraňují sval před devastací v průběhu snižování váhy. Zároveň také napomáhají spalovat tuky a redukovat tak vaší váhu. supplements

Ochrana kloubů
Je nezbytné, aby bylo chráněno nejen svalstvo, ale také vazivo a klouby a kosti. Při podcenění jejich ochrany může dojít k nejrůznějším poraněním od kloubů, zejména na končetinách, až po páteř. Vše nejefektivněji ochráníme vydatnou zásobou kolagenu, který se v dnešní době doplňuje také o vitamín C, B6 a hořčík. Všechny tyto látky se podílejí na stavbě chrupavky a vaziva a jejich pravidelným doplňováním zaručíme pevnost a flexibilitu těchto částí těla, které jsou při posilování nezbytné. Tyto látky jsou sehnání jak v tekuté, tabletové, tak i sypké formě. Je tedy jen na vás, jaká se vám zdá ta nejlepší.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré …