Pod pojmem úzká ruka se rozumí šíře bicepsu, která nedosahuje standardního rozmezí. Tato obtíž je však velmi snadno řešitelná. Je totiž způsobena málo rozvinutým pažním svalstvem ukrytým hluboko v ruce. Při posilování se velké množství lidí zaměřuje na rozvoj samotného bicepsu, ale na vnitřní svalstvo již zapomínají. A pak může ruka vypadat poměrně neesteticky.
Brachialis, jak se tento sval odborně jmenuje, tvoří společně s bicepsem přední skupinu svalů. Tento sval má velice důležitou funkci. Pomáhá nám totiž ohnout ruku z natažené pozice zhruba do pravého úhlu v lokti, jak jsme tomu například zvyklí v první polovině bicepsového zdvihu. Pokud chceme dát tomuto svalu opravdu zabrat, je nejvhodnější zvolit pohyb, kdy bicepsový zdvih zahájíme hřbetem ruky od těla, neboli také nadhmatem. V ten moment, kdy činku svíráme tímto způsobem a ruku ohýbáme do pravého úhlu, co nejvíce zaměstnáváme právě tento sval a tím dosahujeme jeho růstu.
Dalším velice efektivním cvikem je zdvih činky tzv. kladivovým způsobem, tedy ve spodní pozici směřují palce dopředu a dlaně k tělo. Tento sval však velmi často posilujete, aniž byste o tom věděli. Například shyby nadhmatem jsou jedním ze cviků, které tento sval velice dobře zaměstnávají. Dalším cvikem je například veslování, přítahy velké činky nadhmatem, popřípadě přítahy jednoruček k hrudníku. Všechny tyto cviky mají velikou efektivnost na tento sval a také na svaly zádové.
Pamatujte si, že čím více budete tento sval posilovat, čím více budete tento sval posilovat, tím více bude vytlačovat biceps do strany a vaše ruka tak bude vypadat opravdu mohutně a to nejen ze strany, ale i zepředu. Zařaďte tak minimálně tři série cviků jako jsou kladivové zdvihy, bicepsové zdvihy nadhmate, přítahy na hrazdě nadhmatem a tak dále, abyste docílili co nejlepšího procvičování tohoto svalu. Provádějte cviky správně a s co možná největší zátěží. Sval se snažte procítit a soustřeďte se na něj. Jedině tak dosáhnete maximálně možného výsledku.