Domů / Cvičení / Kliky

Kliky

Kliky jsou cvik, který ve svém životě snad dělal každý z nás. I přesto je však tento druh cvičení u lidí, kteří se sportu a především pak pěstování vlastního těla věnují intenzivněji, značně podceňován. Někteří ho dokonce ignorují a to je velká škoda. Tento druh cvičení totiž může velmi výrazně přispět k rozvinu svalstva horní části těla a to jak v oblasti zad, prsou, břicha, ramen, tak i rukou. Navíc je lze cvičit kdekoliv a kdykoliv, bez potřeby jakýchkoliv pomůcek.

Klik sem klik tam

Klasický klik je znám určitě komukoliv. Ležíte hrudníkem k podlaze, nohy natažené a na špičkách, rukama se opíráte o zem a zvedáte své tělo směrem od země, aniž byste se jí jakkoliv dotkli. Základní cvičení, které lze samozřejmě obohatit o řadu dalších prvků, jako je například setrvání v dolní poloze nebo kliky s výskokem, respektive odlepením rukou od země.

push_up

Velice oblíbené jsou však i další modely kliků, které posilují některé partie více, než je běžné.

Kliky tricepsové – ruce jsou oproti normálním klikům mnohem více u sebe, zhruba v poloze ramen, tudíž zabírají hlavně tricepsy.

Kliky s nohama ve vzduchu – klasické kliky, při nichž si pod nohy vložíte další předmět, případně je umístíte na židli, čímž zvýšíte náročnost tohoto cvičení a mnohem více posílíte horní prsní svalstvo.

Kliky na jedné ruce – ti zkušenější a vytrvalejší mohou zkusit kliky s jednou rukou za zády, kdy jsou nohy umístěny daleko od sebe a ruka je vystrčena více od těla

workout-series-2-the-pushup-workout-health-club-jqgavs-clipart


Kliky pro začátečníky
Pakliže i vy chcete patřit mezi nadšence, jejichž tělo bude lemováno svaly, využijte kliky pro začátečníky. Provádějte klasické kliky na kolenou, kdy posiluje s mnohem menší fyzickou zátěží. Cvik ideální pro ženy a pro starší osoby, které se chtějí stále udržet v dobré kondici i navzdory svému věku.

improve-your-push-up-rotator

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Jak začít cvičit po těhotenství?

Jak začít cvičit po těhotenství?

Těhotenství a porod provázejí docela výrazné změny ve vašem těle. Cvičení vám může pomoci při …