Domů / Cvičení / Plaváním dokonalému tělu
michael-phelps-200-butterfly-

Plaváním dokonalému tělu

Mnoho lidí, kteří se věnují posilování, zapomínají na důležitost i dalších tělesných aktivit. Nejenom že bychom se měli před posilováním pořádně protáhnout a to samé udělat i po něm, ale zároveň bychom měli, alespoň jednou týdně, svůj čas investovat i do jiných pohybových aktivit než do posilování. Tou nejideálnější aktivitou je plavání.

Dokonalé tělo

Pokud se trápíte neustále v posilovně proto, abyste měli dokonalé tělo, tak vězte že právě díky plavání vám to půjde mnohem snaž. Díky plavání můžete své tělo dostat do takové formy, která je atraktivní na pohled, ale zároveň bude dokonale funkční. Podívejte se na některé profesionální plavce a ohodnoťte jejich tělesnou stavbu. Zjistíte, že mají dokonalé tělesné proporce a jejich tělo je maximálně funkční. Nenajdete na nich žádný přebytečný tuk, žádné velké svalové objemy, ale pouze ideálně narostlé a vyrýsované svalstvo.

Zdraví

Plavání je skvělé protože se jedná o kombinaci pohybu zaměstnávající kardiovaskulární systém a posilování. Díky tomu jste schopni rozšířit své cévy, posílit svou srdeční činnost a naučit své tělo dokonalému rozvodu kyslíku do všech buněk. Vědecké výzkumy prokázaly, že plavání je daleko, více efektivnější než běhání. Nedochází totiž při něm tak výraznému opotřebení kloubního aparátu, ani k vystavení závažnějších rizik zranění.

Celé tělo

Díky plavání můžete procvičit opravdu kompletně celé tělo od hlavy až k patě. Jednotlivé plavecké styly totiž zaměstnávají jak svalstvo na nohách, tak také svaly na trupu, zádech a samozřejmě také ruce. Díky vysoké srdeční činnosti budete rychle spalovat přebytečné kalorie a tím tak také shazovat tukové zásoby. Navíc bude docházet k postupnému a plynulému nárůstu svalových vláken, díky kterému bude vaše tělo vypadat opravdu skvěle. Tak neváhejte a běžte si zaplavat.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Jak začít cvičit po těhotenství?

Jak začít cvičit po těhotenství?

Těhotenství a porod provázejí docela výrazné změny ve vašem těle. Cvičení vám může pomoci při …