Domů / Cvičení / Poprvé do fitka? Vyberte si dobře!

Poprvé do fitka? Vyberte si dobře!

Pokud jste se rozhodli, že konečně něco uděláte s tělem do plavek, pak si zcela jistě začínáte vybírat, jaké fitko budete u vás ve městě navštěvovat. Dnes se pokusíme zjistit, jaké fitness pro vás bude nejlepší.

Pokud žijete na malém městě, kde je fitness pouze jedno, asi máte problém vyřešený. Kam ovšem zajít pokud jste ve velkém městě a fitko je na každém rohu? Vše je o odhodlání. Jsou i tací lidé, kteří kvůli tréninku jezdí dlouhé vzdálenosti, jen aby měli to nejlepší. Zálež také velice na vašem volném čase a kolik ho máte. Pokud váš čas tlačí, vybírejte si posilovnu vždy co nejblíže. Zároveň také hraje roli výše vstupného.

Nejnižší vstupné mají posilovny na malých městech se starším vybavením. Nová fitka s novými stroji mají vstupné vyšší. Je na vás co vám sedí, my třeba preferujeme trochu otřískanější náčiní, protože se v takovém prostředí prostě cítíme lépe. Mnoho lidí si fitko vybírá i z toho důvodu, že tam jsou s někým. To jen nejlepší řešení, protože dotyčný vám vše vysvětlí, ukáže a vy se pak už budete ve fitku cítit jistější i když sem půjdete sami.

Fitka se od sebe liší také, co se výbavy týče. Některá mají více jednoručních činek, jiná zase více strojů. Velká fitka pak mají všeho dostatek. Zejména menší posilovny pak postrádají aerobní část pro nedostatek místa. Naopak mají velmi příjemnou obsluhu, dost často samotného majitele, což je velká výhoda, protože malá fitka se takovýmto luxusem příliš chlubit nemohou.

Doporučujeme vám tedy projít si všechna dostupná fitka a rozhodnout se podle svého. To můžete udělat zcela zdarma, protože většina fitness center nabízí první vstup zcela zdarma. Vybírejte hlavně podle svého pocitu a podle vybavení celého centra.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Uspět na internetu můžete i vy

Internet je místo pro každého a pokud podnikáte, měli byste ho využít k získávání klientů. …