Domů / Doporučujeme / Exkluzivní rozhovor s českým výrobcem výživových doplňků WeFood

Exkluzivní rozhovor s českým výrobcem výživových doplňků WeFood

Trh výživových doplňků je velmi pestrý, ale jednotlivé značky se velmi liší jak kvalitou, tak i účinky. Nahlédneme spolu pod pokličku společnosti, která si dala za cíl zásobovat český i zahraniční trh skutečně kvelitními suplementy, které vynikají složením i výrobou. Připravili jsme pro vás exkluzivní rozhovor s českým výrobcem výživových doplňků WeFood nutrition s.r.o.,  jehož produkty můžete sledovat na www.wefood.eu

Proč jste se rozhodli stát se jedním z dalších výrobců sportovních suplementů?

Rozhodli jsme se stát výrobci protože chceme vyrábět doplňky, které budou v té nejvyšší kvalitě, pouze s přírodních zdrojů, tedy bez jakýchkoliv syntetických látek, s nejvyšší mírou možné vstřebatelností – tedy s nejvyšším účinkem. A těchto suplementů tj. v nativní podobě je naprostý nedostatek na našem trhu a jsou cenově výše než naše produkty. Navíc nad rámec, naše výrobky nejsou určeny jen pro sportovce a nejsme tedy klasický výrobce sportovních doplňků stravy.

Pro koho jsou vaše produkty primárně určené? Čím jsou vaše produkty specifické?

Jednoduše řečeno, jsou určeny jak pro vrcholové či amatérské sportovce, tak i pro „nesportovce“. Některé naše produkty zaměřujeme na diabetiky, celiaky, pro seniory a také pro děti, a to zejména pro dětské sportovce – zde je v těchto kategoriích právě prostor pro naší společnost.

Čím jsou specifické? Zejména složením, kdy se jedná o přírodní látky, navíc veškeré suroviny a přidatné látky splňují kritéria že nejsou „zatíženy“ GMO, antibiotiky, hormony atd.

Dočetli jsme se, že disponujete certifikáty, o jaké certifikáty se jedná?

Výrobce proteinu deklaruje certifikaci GMO free, rBST and Antibiotic free, a tak dále, Výrobce proteinu dále deklaruje, že protein neobsahuje žádné látky ze seznamu zakázáných látek dopingové agentury WADA a je dále držitelem ISO 22000 a rovněž je držitelem certifikace KOSHER a HALAL. Nad rámec těchto deklarací, my jako český výrobce celkového produktu jsme držitelem ISO 9001 a HACCP.


Povíte nám nějaké bližší informace o složení svých produktů?

O tom, proč jsou naše produkty jiné by se dalo mluvit dlouho, ale jak jsem zmiňoval výše. Používáme pouze nativní suroviny, tedy tak jak se přirozeně vyskytují. Protein je primárně určen na výrobu proteinu není tedy znehodnocen chemickými procesy. To stejné platí i u barviv a aromat, vše je přírodní a čisté. Barvíme extrakty rostlin, a jako aromata pouze přírodní extrakty. Unikátní je také sladidlo Erylite, které je patentováno a užíváme ho tedy jako jediní v ČR.

Vaše produkty jsou každému snadno dostupné z eshopu na WeFood.cz, plánujete zacílit své produkty i na drobné prodejní řetězce?

Určitě chceme spolupracovat s dalšími eshopy a plánujeme také oslovit určité zájmové skupiny, ale v této chvíli nechceme prozrazovat naší obchodní strategii.

Jste českým výrobcem a je známo, že Češi tuzemským výrobcům více důvěřují. Jak se díváte na konkurenční produkty ze zahraničí?

Víte, my se nechceme dívat na žádné konkurenční produkty ani od jiných českých výrobců ani ze zahraničí. Nechceme jít cestou nějakého porovnávání, či kritizování jiných výrobců a jejich výrobků s poukazováním na jejich „rozporuplné chemické“ složení. My se chceme orientovat na lidi na naše potencionální zákazníky, kteří se zajímají o svůj zdravotní stav. My věříme, že pro tyto lidi, kterým záleží na tom co jedí, budou naše produkty přínosem. My jsme vlastně taková malá rodinná firma, celý projekt WeFood jsme si vlastně vymysleli primárně pro nás a naše děti. Prostě hodně sportujeme, hodně cestujeme a když si chceme dát něco na energii, aby to bylo bez lepku, bez cukru a bez syntetických aditivních látek, případně aby tam nebylo x desítek procent sacharidů, tak zjistíte, že si vlastně nemáte co a kde koupit. Zejména tristní je to v případě cestovaní, protože na benzínových stanicích nic takového v podstatě nekoupíte. A když si vezmete různé proteinové tyčinky, tak naprostá většina z těch, které si můžete koupit právě na čerpacích stanicích, mají nevhodné složení. V ČR je dnes již skoro 1 milion diabetiků další tísíce celiaků a mnozí z nich také chtějí sportovat či aktivně žít, mnoho z nich cestuje a z nich je určitě několik desítek tisíc dětí a ti všichni jsou vlastně ve velké nevýhodě co se týká stravování. A všem těmto můžeme, alespoň částečně pomoci.

Vznikli jste teprve nedávno, jaké jsou vaše hlavní cíle do budoucna?

Přežít ve zdraví celou byrokracii spojenou s výrobou potravinových doplňků. Ne teď vážně, chceme se prosadit u přemýšlivých lidí. V nedávné době jsme byli na výstavní akci NABER SVALY 2017 a byli jsme celkem „zhrozeni“ přístupem většiny lidí- návštěvníků, kteří si takzvaně budují svaly. Naprostá většina z těch, se kterými jsme diskutovali, vůbec neřeší složení výrobků, které používají ke svým sportovním cílům. Doslova jen pár jedinců si bylo vědomo problémů se syntetickými aditivy a sladidly. Rovněž většina z návštěvníků vůbec nechápala rozdíl mezi výrobou proteinu ze zbytkové syrovátky a nativním syrovátkovým proteinem. A to je prostě hodně smutné. Takže našim cílem je lidem dát alternativu a pokud budou mít zájem, seznámit je s lepším zdravotním stylem, než ten který doposud „žili“. Víte mého otce jsem tři roky přesvědčoval, že by se měl zajímat o svůj zdravotní stav a začít nejen cvičit, ale i změnit své stravovací návyky. Teprve když už se opravdu necítil nejlépe dal na má slova. Sestavil jsem mu cvičební plán a jídelníček a dva roky jej opravdu téměř zcela dodržoval a výsledek? Zhubl 25 kg, přestal konzumovat „nezdravé“ potraviny a naučil se vnímat posilvnu i trochu jinak. Dnes v tom jsme skoro celé příbuzenstvo a v podstatě nevíme co je to nějaká nemoc a nevíme co jsou to antibiotika. Vyzní to trochu jako klišé, ale je to celkem jednoduché, jenomže nestačí jen kvalitní „protein“, je to třeba si i takzvaně uspořádat ve své mysli.

Co byste rádi vzkázali vašim zákazníkům a potenciálním zájemcům, kteří přemýšlí o změně své oblíbené značky?

Co vzkázat? Přemýšlejte o sobě, přemýšlejte, co ve svých aktivitách chcete dokázat a jak toho chcete docílit. Součásti života nás všech je primárně strava a pitný režim. Strava vyvážená a pokud možno nezatížená vším tím „balastem“. Ne vše co chutná moc dobře a sladce a má to hezkou „barvičku“ je pro naše těla úplně ideální. Opravdu hodně záleží na dané vstřebatelnosti určité látky, kolik toho vlastně můžeme využít. Myslíme si, že naše produkty jsou právě touto alternativou. Setkal jsem se nedávno s názorem, že koupit si 1 kg proteinu za 900 Kč je nehorázně předražené, že dotyčný si raději kupuje syrovátku v lékárně za 80-90 Kč. Pokud si takovýto člověk nic nezjistí o rozdílech ve výrobě a zpracování těchto syrovátek, pak asi nikdy nebude našim zákazníkem. Takového člověka ani vlastně nemá smysl přesvědčovat, protože on nechce přesvědčit. Je zásadní rozdíl, jestli chceme „za málo peněz hodně muziky“ a nebo chceme „kvalitní muziku“. Lidé v naprosté většině ani neví, že denně přijdou do kontaktu až s 1200 různými chemikáliemi. V oblečení, v předmětech denní spotřeby, v nábytku, v automobilu a v neposlední řadě v potravinách. Když by Vám někdo nabídnul potravinu a napsal Vám k ní, že Vám „dá“ dobrou cenu, protože je to vlastně vyrobeno z odpadu, tak si to asi většina lidí nekoupí. Ale právě naprostá většina proteinu na našem trhu je vlastně vyrobena jako odpadní produkt z jiné výroby. Selským rozumem, myslíte si, že takovýto produkt je pro naše tělo stejně aktivně působící jako nativní protein vyrobený primárně z mléka určeného právě jen pro výrobu proteinu? Pokud toto lidé pochopí, pokud nad tím začnou přemýšlet, pak je to první krok nejen pro nás, že získáme nové zákazníky, ale hlavně je to první krok pro všechny. Jak řekl klasik : platí rovnice, že jsme to co jíme! Dosaďte si tam zda-li chcete konzumovat výrobky z odpadních produktů jiné výroby….

O Makawiel

Shlédněte také

Koupání není příčina ale spouštěč

Hodně žen se mylně domnívá, že příčinou jejich gynekologických problémů je nečistota vody, ve které …