Domů / Doporučujeme / Finská sauna
sauny

Finská sauna

Finská sauna se v posledním desetiletí stala nejoblíbenějším druhem odpočinku. Zde můžeme v klidu a ničím nerušeni odpočívat a relaxovat a přitom můžeme udělat něco pro sebe a své zdraví. Saunu znali dávno naši předkové a uznávali ji nejen jako lázně, ale bylo to také místo pro setkávání lidí, které se dodržuje dodnes například ve Finsku.

Jaké účinky má sauna na náš organizmus?

Nejenže sauna zvyšuje průtok krve a tím zlepšuje činnost srdce, ale skvěle prokrvuje mozek a zbavuje naše tělo škodlivých látek. Díky uvolnění endorfinu se člověk cítí plný energie a je mnohem uvolněnější. Sauna také dobře stimuluje metabolismus což znamená, že způsobuje pozitivní procesy v našem těle. Dále zvyšuje obranyschopnost našeho těla a tím pádem se stáváme daleko odolnější. Také naše mysl bude více koncentrována a člověk si odpočine i po psychické stránce.

Pravidelný pobyt v sauně uvítají zejména ženy, protože sauna má příznivý vliv na práci vnitřních orgánů a na pokožku, což stimuluje obnovu buněk, jehož výsledkem je hladká a krásně napnutá pokožka. Sauna je také vhodná jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Zkrátka sauna je vyhledávána stále více lidmi, kteří chtějí změnit svůj styl života a chtějí utužovat své zdraví.

Termowood

Pravidla sauny by se měla určitě dodržovat

jestliže bychom rádi navštívili saunu, měli bychom vědět, jaká pravidla by se měla dodržovat. Především jde o bezpečnost a zdraví. Za prvé bychom určitě měli zapomenout na saunu pokud máme prázdný nebo naopak přeplněný žaludek. S plným žaludkem se nejen špatně, spí, sportuje, ale i saunuje. Pokud máme potřebu jíst, doporučuje se lehké jídlo, jako je ovocný nebo zeleninový salát. Jako další pravidlo k užívání sauny je považován fakt, že není vhodné navštěvovat saunu v případě zdravotních potíží, které jsou akutní , protože tak máme hodně oslabený organizmus a ten by takový nápor tepla nemusel ustát.

Saunový modul nebo stavěná sauna

Na trhu dnes najdeme jakékoliv zboží, které si můžeme pořídit. Saunové modely jsou k dostání u každého spolehlivého prodejce, který nám nabídne několik možností. Liší se nejen skladbou materiálu a to jak venkovního obalu, tak i vnitřního vybavení. Dále je rozdíl v rozměrovosti, celkové rozloze a hlavně ve výběru saunových kamen, bez kterých by sauna nebyla sunou.

Saunu si ale také můžeme nechat postavit jako dřevěný domeček na svém pozemku v blízkosti vody. K tomu je potřeba ale několik bodů, které při stavbě sauny musíme dodržet. Jde zejména o výběr spolehlivé firmy, která se realizacemi sauny zabývá. pracovní týmy takových firem mají bohaté zkušenosti, které využívají v praxi. také nám mohou poradit i co se týká vhodného materiálu, velikosti i použití saunových kamen.

Dalším bodem pro stavbu sauny je její izolace, bez které by sauna ani nebyla sunou. Nedostatečná izolace znamená zbytečný únik tepla a sauna by nebyla vůbec připravená na dokonalý provoz. K použití je vhodná kamenná nebo čedičová vata, ale i dnes velmi moderní PU panel, který je takový vzdálený bratranec polystyrenu.

Saunu můžeme mít doma zhotovenou také na míru. Jde o to, že nám technik odborné firmy předloží optimální řešení pro daný prostor a ten může být i atypický. Využijeme tak doslova každý centimetr prostoru a přitom budeme mít dokonalou originální saunu přímo doma.

O Makawiel

Shlédněte také

Nebojte se hypotéky! S finančním poradenstvím dává smysl i v dnešní době

V dnešní době se může hypotéka zdát jako holý nesmysl. Úroky jsou vysoko, finanční situace je …