Domů / Cvičení / Kde se inspirovat pro domácí cvičení?

Kde se inspirovat pro domácí cvičení?

Máte už dost povalování a lenošení a chtěli byste začít cvičit. Můžete klidně v pohodlí domova. Stačí jen vědě, kde nalézt ty správné návody jak byste doma vlastně měli cvičit.

Videa

Na kanálu YouTube naleznete obrovské množství videí týkajících se tématiky cvičení. Ať už se bude jednat o videa, kde vám vysvětlí správnou techniku provádění jednotlivých cviků doma i v posilovně, tak i videa kde vám trenér předcvičuje a vy podle něj můžete cviky opakovat. Problémem však je, že tato videa většinou nepřinášejí ucelený vícedenní plán, ale zaměřují se pouze na daný typ cviku, tedy řeší to, co cvičíme dne, nikoliv to, co bude cvičit zítra.

Ucelené cvičební plány

Na internetu samozřejmě můžete nalézt i ucelené cvičební plány. Na stránkách typu Darebee.com a jemu podobným, naleznete velice šikovné a přehledné cvičební plány, které vás provedou v rámci jednoho až několika měsíců nejrůznějšími formami cvičení. Vybírat si můžete z celé řady programů zaměřených na trénování výdrže, síly, hubnutí či svalový růst. Mnoho z programů je navíc uděláno hravou formou, takže se při cvičení i bavíte a děj vás motivuje v příběhu pokračovat. Krom cvičení je přiložena také celá řada jídelníčků a povídání, jak ke cvičení přistupovat.

Videoprogramy

Pokud chcete cvičit doma, pak můžete vyzkoušet také některé z videoprogramů jako je například Insanity. Jedná se o ucelený videoprogram, který vás podle návodu provede až několikaměsíčním každodenním cvičením, při kterých budete hubnout, nabírat svalstvo a také zvyšovat svou fyzickou kondici a výdrž.

Literatura

Spolehnout se můžete také na knihy. Literatura sice nenabízí celkově ucelené programy, ale budete díky ní znáte technik a potřebné cviky, které si následně sestavíte tak, aby vás cvičení bavilo a bylo přesně tak dlouhé a efektivní, jak potřebujete.

Zdroj náhledového obrázku: Freepik

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Jak začít cvičit po těhotenství?

Jak začít cvičit po těhotenství?

Těhotenství a porod provázejí docela výrazné změny ve vašem těle. Cvičení vám může pomoci při …