Domů / Novinky / Freediving

Freediving

Chcete vyzkoušet ve svém životě něco nového? Něco co je dostatečně adrenalínové a zároveň povznášející? Pak je pro vás jako stvořený freediving, sport, který oblaží tělo i ducha.

Sport jako žádný jiný

Freediving je sport, který je jednoznačně jedním z nejvíce vzrušujících. Neustále při něm totiž testujete své limity a saháte si na dno nejen svých sil. Freediving je totiž potápění bez jakýchkoliv přístrojů. V praxi se tedy jedná o potápění, které je doprovázeno nabráním kyslíku do plic nad vodní hladinou a následným ponorem.

Freediving je tak skvělou formou jak procvičit své tělo jelikož má tělo vysoký fyzický výdej během samotného ponoru, kdy musí vydat dostatek energie, aby se popralo nejen s odporem vody kolem sebe, ale také s neustále se zvyšujícím sloupcem vodní hladiny a tedy tlakem, který na tělo působí.

Do toho ještě musíme připočíst samotné omezené množství kyslíku, které je člověk nad hladinou schopen do plic pojmout a postupně s ním hospodařit tak, aby byla doba setrvání pod vodní hladinou co nejdelší. To všechno je ovšem otázka cviku a píle.

Lepší tělo

Kurzy freedivingu vás provedou postupným překonáváním jednotlivých úrovní, kterých můžete jako freediver dosáhnout. Postupně tak budete překonávat jednotlivé metry, vodních hlubin a po každém tréningu se budete cítit lépe a lépe.

Potápění má tu výhodu, že si díky němu rozšíříte kapacitu plic na mnohem větší objem, než jste standardně zvyklí. Díky tomu budete mít dostatek kyslíkové kapacity i při vykonávání jiných sportovních aktivit. Zároveň se vaše tělo a vy sami naučíte zacházet s kyslíkem mnohem hospodárněji.

Vaše tělo nebude mít takovou spotřebu a budete se cítit mnohem více v pohodě, Vyzkoušejte a uvidíte.

O Vojtěch Sedláček