Domů / Doporučujeme / Máte v kuchyni nebezpečnou zbraň?

Máte v kuchyni nebezpečnou zbraň?

Milujete chilli v jakékoliv jeho formě? Nevinně vypadající kořenka s namletou chilli papričkou už nemusí být tak nevinná, když se použije v jiné než kulinářské oblasti. Vždyť v chilli papričce obsažený kapsaicin jí zajistil i místo v armádě! Tak máte v kuchyni nebezpečnou zbraň?

Chilli paprička připravena nastoupit do služby

chipotle-prasek-10gPo tom, co nám chilli paprička přiblíží někdy mylné představy o pekle, to když naplno pocítíme sílu miliónů SHU jednotek v ústech, po tom, co si pokrmem z chilli papričky naplníme bříška nebo účinným kapsaicinem vyléčíme leckterou bolístku, je chilli paprička připravena nastoupit do služby. Ano, slyšíte dobře. Chilli paprička nemá jen kulinářský aspekt. Světově známá a oblíbená ikona s mnoha pikanteriemi si nebere servítky a znovu překvapuje.

Nastupuje do služeb indické armády, kde má sloužit jako mocná zbraň! Právě indická armáda chce využít pálivý kapsaicin a použít ho jako přírodní, ale účinnou náplň do granátů. Ty by měli zajistit klid při pouličních nepokojích. Namíchaná výbušnina útočníka nezabije, nýbrž jen znehybní a to by mělo stačit pro jeho další zpacifikování. Tak se zdá, že výtržníci a strůjci nejrůznějších pouličních nepokojů si po zásahu nedají už ani lžíci oblíbeného chilli con carne a to ani přesto, že původně to byl jejich nejoblíbenější pokrm.

Každý voják povinně sní chilli papričku?

Kapsaicin se v armádě opravdu nebere na lehkou váhu, proč? Krom toho, že bude součástí ručních granátů,se bude chilli paprička aplikovat přímo na vojáky. Doslova se jim zaryje pod kůži. Podle odborníků má totiž snědení chilli papričky způsobit zvýšení tělesné teploty, což by je zahřálo v průběhu chladnějších misí. Kdo se má pořád tlačit tělo na tělo, že?

Není nad pořádný pepřák!

A u zbraně ještě zůstaneme, protože sílu pálivého kapsaicinu můžete k obraně použít i vy. Také se už vám někdy určitě stalo, že jste jedním nožem krájeli velice pálivé chilli papričky a onen nůž byl pak nedopatřením použit na namazání chleba. Že ano? To potom musela nastat pěkně ostrá atmosféra, ne? Jenže toto se stalo nedopatřením a zasaženy byly nejspíš jen chuťové buňky oběti. Ale představte si situaci, kdy se kapsaicin dostane do očí. Vždyť pepřové spreje jsou na síle pálivého kapsaicinu založeny! Extrakt z pálivých chilli papriček útočníka ochromí tak, že budete moci bezpečně utéct. Proto by měl být kromě rtěnky a pudru nedílnou součástí všech dámských kabelek. A útočník? Ten si na podobné výtržnosti alespoň na nějakou dobu nechá zajít chuť…ostatně podobně jako na chilli.

cd

Chilli paprička zažene komára stejně dobře jako slona

Že se slon bojí myši? Tenhle mýtus nikdy nebyl ničím podložen. Leda tak dětskou pohádkou, ve které slon, který spatří myš zapomene na svou váhu i zvířecí postavení a začne jančit jako pominutý. Co ale slona vyvede z míry zaručeně je právě pálivá chilli paprička. Ano, sloni jsou krásná a majestátná zvířata, ne stejně to ale vidí zemědělci v oblastech, kde si sloni chodí, jak se jim zlíbí a pustoší jejich úrody.

Právě jim OSN radí místo zbraní použít chilli papričku. Doporučují na ohraničené území rozetřít chilli papričku, následný pach pak slony odradí a když ne pach, tak pořádné pálení na chobotu. Někdo by řekl, že s chilli papričkou budou mít sloni jen o něco pikantnější večeři, ale ne, ti si jdou raději po svém. Stejně jako ostatní hmyz a drobní savci, u kterých extrakt z chilli papričky funguje jako účinný insekticid na přírodní bázi. Vy postřik z chilli papričky nejspíš na slony nepoužijete, leda že si pod nimi představíte mšice, které chilli nesnášejí tak stejně jako chodící hory živé váhy. Tak máte v kuchyni nebezpečnou zbraň? Ano i ne! Když si představíme, co všechno chilli svede, může být i kořenka s jeho obsahem potencionální zbraní.

O Makawiel

Shlédněte také

Průvodce výběrem nejlepších outdoorových hodinek Garmin pro dobrodruhy

S jarními slunečními paprsky a hezkým počasím nás to přirozeně více a více táhne ven …