Domů / Doporučujeme / Národní park Krka nabízí nejen koupání

Národní park Krka nabízí nejen koupání

Pokud se vydáte do Chorvatska a budete hledat ubytování chorvatsko v dalmatské části jadranského pobřeží, za návštěvu rozhodně stojí vodopády na řece Krka ve stejnojmenném národním parku. Ubytování si můžete vybrat na portálu ubytovanivchorvatsku.cz, kde se nabízí celá řada různých možností.

Chorvatský národní park Krka představuje soustavu peřejí, kaskád a vodopádů. Pod některými z nich se můžete i vykoupat. Kromě toho je zde celá řada stezek, které jsou propletené skrz národní park a které nabízejí nádherné vyhlídky. Velmi zajímavý je i lodní výlet kaňonem řeky Krka, který směřuje k Rošskému vodopádu a na ostrůvek Visovac. Zde můžete navštívit františkánský klášter a museum.

Skradinski buk

Tento vodopád na řece Krka je nejdelší a zároveň nejznámější vodopád z celé zdejší soustavy. Spoluvytvářejí jej okouzlující kaskády, jezera a ostrůvky. Svým návštěvníkům nabízí síť tras a mostů, která umožňuje celoroční prohlídky. Bezplatné parkoviště naleznete u Lozovacu, což je jedno z možných přístupových míst. K vodopádu však vede i cesta lodí. Milovníci pěší turistiky či cykloturistiky mohou využít cestu pro pěší či cyklostezku.

Roški slap

Toto místo udivuje návštěvníky vysokými vodopády, velkým množstvím kaskád a ostrůvky. Většina svahů má přírodu ještě téměř neporušenou. Na levém břehu vodopádů jsou rozmístěny vodní mlýny, z nichž je většina stále ještě v provozu. Tento přírodní komplex patří mezi nejzajímavější místa, která cesta do chorvatska nabízí.

Vodopád Manojlovac

Tento vodopád je v pořadí třetí největší v této vodní soustavě a nachází se nedaleko archeologického naleziště Burnum. Kaňon podél vodopádu pokrývá bohatá vegetace. Nedávno zde byla otevřená nová cesta.

Ostrov Visovac

Ostrov patří mezi velmi důležité přírodní a kulturní chorvatské památky. Kromě prohlídky františkánského kláštera nabízí místo jedinečnou atmosféru i nádhernou okolní krajinu. V klášteře je umístěna významná archeologická sbírka, bohatá knihovna, v níž jsou uloženy historické rukopisy a cenné knihy a sbírka historických církevních šatů.

O Makawiel

Shlédněte také

Koupání není příčina ale spouštěč

Hodně žen se mylně domnívá, že příčinou jejich gynekologických problémů je nečistota vody, ve které …