Domů / Cvičení / Pár tipů pro lepší běh

Pár tipů pro lepší běh

Běhání je jeden z velmi populárních způsobů jak se zbavit stresu a také nějakého toho kila navíc. Ovšem i při běhání je potřeba dbát na techniku a některé zásady. Pojďme se podívat na několik z nich, ať je vaše běhání skutečně zdraví přínosné.

Není to jen o běhu

Bude to znít zvláštně, ale dobré běhání není jen o běhání. Abyste byli skutečně zdatnými běžci, je zapotřebí občas zavítat také do posilovny. Nejnovější studie prokázali, že pokud budete navštěvovat posilovnu alespoň třikrát týdně po dobu osmi týdnů, bude se vaše výsledky jen a jen zlepšovat. Je to dáno kompletním posílením celého těla, protože při běhu nezapojujete jen svalstvo na nohou, ale v podstatě kompletně všechny partie.

Technika běhu v kopcích

Pokud běháte tam, kde přeci jen občas narazíte na nějaký ten kopec, pak je dobré mít na paměti základní pravidlo. Při běhu z kopce, je dobré mít co nejvíce uvolněné ruce, a pořádně protáhnout krok. Naopak při běhu do kopce, dělejte malé krůčky a mějte ruce co nejvíce zpevněné. Ušetříte tak mnoho energie a třeba konečně vyběhnete i proklatý kopec, který vás vždy porazí.

Aqua Jogging

Pokud chcete v rámci své běžecké přípravy vyzkoušet i něco nového, zkuste aque jogging. Jedná se o běhání pod vodou. Zde bude běhání mnohem náročnější díky odporu vody, ale zároveň budete šetřit svůj kloubní aparát.

Poslouchej své tělo

Když vám tělo říká zvolni, tak prostě zvolněte. Nebojte se dát si pár minutek pauzu, vydýchejte se. Běhání by si člověk měl hlavně užívat, a ne se u něj trápit.

Zkus to na měkkém

Běhání na asfaltu je sranda, ale jedná se o lehkou srandu, Zkuste někdy vyběhnout do skutečného terénu, který je měkký, vyčerpá vás mnohem více a bude vás nejspíše i více bavit.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zima se blíží, ale to neznamená čas zahálet

Zima se pomalu hlásí o slovo a měsíce plné sluníčka jsou dávno pryč. V tomto kritickém …