Domů / Cvičení / Surfem k lepší postavě

Surfem k lepší postavě

Surfování je fenomén, který si okamžitě zamilujete. Nevěříte? Mono lidí si říká, co na tom vlastně je, vezete se na vlně a pak sebou plácnete do vody a konec. Jenže kouzlo surfování pochopíte pouze tehdy, pokud si na board stoupnete.

Sezóna dovolených pomalu končí, jenže pro někoho právě teď začínají. Myslíme tím ty, kteří se chystají například do Asie. Někdo si svou dovolenou představuje pouze jako lenošení na pláži a popřípadě občasné hupsnutí do pořádně vyhřáté vody. Jenže není pro každého. Pokud však patříte mezi ty, kteří potřebují během svých dovolených aktivní pohyb, pak je pro vás surfování jako dělané a tím spíše, pokud chcete dovolenou trávit aktivně, ale milujete pláž a oceán tolik, že se vám nechce příliš cestovat do vnitrozemí.

Pokud budete v lokalitě, kde jsou vlny přeci jen trochu větší, pak zde také zcela jistě najdete nejméně jednu školu surfování, kde se můžete učit jak se vlastně na prkno postavit a poprvé ochutnáte ten skvělý moment, kdy si vás vlna vezme, a vy naberete neskutečnou rychlost. Pokud na nějakou tuto školu narazíte, rozhodně neváhejte a pár lekcí si zaplaťte.

Počítejte však s tím, že ačkoliv vypadá surfování jako jednoduchá věc, zase tak jednoduché to není. Vlastně se jedná o poměrně náročnou věc. Abyste se na vlně pořádně svezli, je zapotřebí pořádně zapádlovat, jenže to je teprve začátek. Poté musíte vlnu chytnout, být k ní kolmo a držet balanc. Následně pádlovat pořádně rychle a cítit, že si vás vlna skutečně vzala.

Následuje další velmi náročná fáze a to postavení se na prkno pomocí tří pohybů. Zde je nutné pořádně držet balanc a myslet na správný postup. Pak byste již měli na prkně stát a objevíte novou věc, kterou chcete ve svém životě dělat do nekonečna.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Freediving

Chcete vyzkoušet ve svém životě něco nového? Něco co je dostatečně adrenalínové a zároveň povznášející? …