Domů / Cvičení / Zima se blíží, ale to neznamená čas zahálet

Zima se blíží, ale to neznamená čas zahálet

Zima se pomalu hlásí o slovo a měsíce plné sluníčka jsou dávno pryč. V tomto kritickém období mnoho lidí ztrácí motivaci ke cvičení a to je velká chyba.

Pokud i vy na sobě začínáte pozorovat stoupající nechuť do jakékoliv pohybové aktivity, pak je možná čas na to přehodnotit svůj dosavadní tréninkový plán, najít novou chuť do sportování a začít dělat něco trochu jiného.

Schovejte se před zimou

Mezi nejčastější způsob jak zimě uniknout je posilovna. Skvělý způsob jak během zimy zapracovat na vaší postavě, shodit nějaké to přebytečné kilo navíc, ale hlavně zesílit a zpevnit se. Na jaře pak vylezete změnění k nepoznání a uvidíte, že to na vás každý ocení. Nemusíte se však omezovat pouze na posilovnu.

Vyzkoušet můžete také crossfitový trénink, tedy velmi dynamický způsob cvičení při kterém zesílíte, získáte na dynamice a budete mít mnohem větší hybnost v těle. Crossfit se navíc cvičí ve skupinách, takže si najdete nové přátele, se stejným zápalem pro cvičení jaké máte vy.

Bazén

Bazén je dalším skvělým útočištěm, kam se ukrýt před zimou. Díky plavání nabydete na síle, budete mít dobrou fyzickou výdrž a vaše tělo bude vypadat fantasticky. Nemusíte se nikterak zvlášť přepínat, začněte pěkně pomaličku, kupte si plavecké brýle a postupně se zlepšujte v tom stylu, který vám nejvíce vyhovuje.

Další aktivity

Aktivit, které se dají v zimě dělat je však mnohem více. Ať už budeme mluvit o halových sportech, nebo sportování venku ve sněhu skrze zimní sporty jako je běžkování, lyžování bruslení a další.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

protahování na podložce

Neutrácejte za fitko, zařiďte si domácí posilovnu

Lidé v dnešní době stále více chtějí ušetřit čas, a to platí i pro cvičení. …