Domů / Nezařazené / Zimní sporty, které vám dají do těla

Zimní sporty, které vám dají do těla

Zima je aktuálně za svou polovinou a mnoho lidí má určitě problém s tím, že by rádo vydalo svou energii někde jinde než v posilovně. Právě pro ně přinášíme několik typů na sporty, které jsou energeticky velmi náročné.

Běžkování

Milovníci bílé stopy ví, že klouzání či bruslení po ledu není vůbec žádná sranda. Během tohoto sportu totiž zapojujete neskutečně množství svalstva napříč celým vaším tělem. Běžkování navíc není otázkou 20 minul, ale na běžkách často strávíte kompletně celý den. Navíc jste navlečení v pořádně teplém oblečení, díky kterému se pořádně zapotíte. Běžkovat se dá v podstatě kdekoliv, kde je vytvořená stopa. Na internetu najdete i ty stopy, které jsou u vás nejblíže.

Lyže a snowboard

Lyžování a ježdění na snowboardu je pekelně náročné. Je to dáno tím, že ve vysokých rychlostech zařezáváte hrany svých lyží do sněhu, který klade odpor. Na konci dnes jste tak neskutečně unavení a zejména vaše dolní končetiny vám to pozítří pořádně připomenou. Takový týden v italských Alpách je tak pořádně náročným táborem, který vás však neskutečně nabije energií.

Bruslení

Bruslení se nejeví jako příliš náročný sport, ale opak je pravdou. Bruslit se dá nejen s hokejkou a pukem, ale také jen tak. Ať už budete bruslit na kačáku, nebo na místním stadionu, věřte nám, že po několika hodinách budete pořádně unavení.

Mushing

Jako poslední jsme vybrali tuto specialitku, která je naprosto kouzelným sportem, ale aktivně jí dělat je dost náročné. I tak se musher pořádně zapotí, protože i on je aktivním členem celého spřežení. Tento sport můžete vyzkoušet u některého z profesionálních musherů.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Bolesti kloubů? Zbavte se jich!

Bolest kloubů je věc, která dokáže znepříjemnit trénink, celý den a na závěr celý život! …