Domů / Cvičení / Zlepšete se v běhu

Zlepšete se v běhu

Běháte? Pokud ano nejspíše jednoho dnes dosáhnete svého limitu a rychleji a dále vám již běhat nepůjde. Pak mohou nastat dva scénáře. Buď vám takový stav bude vyhovovat a prostě budete stagnovat, nebo se budete snažit zlepšit a běhat rychleji a dál. Pokud jste tím druhým případem, pojďte se s námi podívat na několik tipů, jak se v běhu zlepšit.

Plánujte

Pro zlepšení běhu je vždy dobré mít vytvořený plán a to nejen na danou trasu, kterou zrovna poběžíte, ale na celý týden, nejlépe na celý měsíc. Plán si pravidelně zapisujte a snažte se jej opakovat, abyste viděli progres. Díky tomu budete mít velmi dobrý přehled a budete mít jasno v tom, jak rozplánovat energii a regeneraci.

Netrénujte jen běh

Jenom běh stačit nebude, je dobré občas zajít do posilovny, nebo také do bazénu, který vám pomůže i s regenerací. V posilovně se zaměřte na posílení středu těla a také zádového svalstva. Do posilovny vždy choďte odpočatí, jinak bude mít posilování kontraproduktivní výsledek.

Zlepšete svůj styl

Styl je při běhu velmi důležitý. Je zapotřebí vědět jak běháte, te natočit se na video, a poté se znažit zapracovat na změnách. Snažte se zlepšit si svou frekvenci kroků za minutu, profi běžci běhají přes 90 kroků.

Regenerujte

Velmi důležitý prvek tréninku. Fyzický trénink tělo doslova ničí a proto je lepší čas od času prostě vypnout a raději se na trénink vykašlat, když se necítíte úplně v pohodě. Vždy věnujte pozornost bolavým kloubům, šlachám a svalům. Mohou indikovat problém, který může vyústit až ve zranění. Den po závodě, nebo těžkém tréninku si dávejte pozor na bacily, protože vaše imunita je oslabená.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Proč vyzkoušet outdoor run?

Proč vyzkoušet outdoor run? Zlepšíte si fyzičku a poznáte nové lidi

Chcete si dát do těla a zároveň se u toho seznámit s novými lidmi? Propadněte …