Domů / Cvičení / Nejlepší způsoby regenerace po běhání

Nejlepší způsoby regenerace po běhání

Pokud do svého posilovacího cyklu během týdně vkládáte alespoň několikrát do měsíce běh, pak by vás rozhodně mohlo zajímat, jak po takovém běhu co nejlépe regenerovat. Pojďme se na to podívat.

Regenerace je po běhu velmi důležitá, protože jí odbouráme nahromaděnou kyselinu mléčnou ve svalech, která se v následujících dnes projevuje svalovou bolestí, která není nikdy nic příjemného.

Nohy nahoru

Prvním dobrým způsobem jak nohám ihned po běhu pomoci je opřít je od zeď tak, aby veškerá krev z nohou šla do vašeho těla. V této poloze zůstaňte několik minut. Poté co je dáte dolů se do nohou nahromadí krev nová a nohy vás nebudou tolik bolet.

Strečing

Po každém doběhnutí je také nutné nohy pořádně protáhnout, tedy provést kvalitní strečink, která bude zaměřen na všechny partie vašich nohou, tedy přední i zadní strany stehen, hýždě a také lýtkové svalstvo.

Lázeň

Pokud máte ten luxus, naložte se po běhu do vířivky, nebo alespoň do vany s pořádně horkou vodou. Ta svaly uvolní a masáž nohou jim pomůže pořádně si odpočinout. Sprcha v tomto případě není tak účinná jako vířivka nebo vana.

Bazén

Skvělým prostředkem jak nechat svalstvu odpočinout je návštěva bazénu. Zde si zaplavete, pořádně nohy protáhnete, můžete se naložit do vířivky a následně také do páry, ve které vaše svalstvo bude doslova chrochtat blahem.

Sauna

Sauna je stejně jako pára naprosto skvělým způsobem jak regenerovat a to ať se vracíte z běhání, nebo z posilovny. Sauna totiž perfektně prohřeje svalová vlákna, teplo odbourává kyselinu mléčnou a pomůže vám ve vašich výkonech.

Masáž

Pokud máte doma šikovnou partnerku nebo partnera, poproste je o příjemnou masáž. Pokud takové štěstí nemáte, pak se svěřte do rukou profesionála, věřte že litovat nebudete.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zlepšete se v běhu

Běháte? Pokud ano nejspíše jednoho dnes dosáhnete svého limitu a rychleji a dále vám již …