Domů / Doporučujeme / Basketbal je hra, která podporuje nejen naše zdraví

Basketbal je hra, která podporuje nejen naše zdraví

Každý z nás ví, že pohyb je zdravý. Díky pohybu budujeme a posilujeme svalovou hmotu, zrychlíme si metabolismus, vyplavíme endorfíny, které nám zlepší náladu, posílíme imunitu a kromě toho posílíme i sociální vazby.

Vybrat si můžeme z celé řady různých sportovních aktivit. Záleží jen na tom, čemu dáváme přednost. Můžeme si zvolit sportovní aktivity určené pro jednotlivce nebo sporty skupinové. Mezi ty patří také basketbal.

Proč si vybrat právě basketbal?

Je to sportovní aktivita, která se těší oblibě na celém světě a především je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti. Její historie sahá až do 19. století, avšak současná pravidla se možná trochu liší.

Tento sport nás učí týmové spolupráci, která je důležitá i pro náš život a to nejen profesní, ale i osobní. Pokud chtějí hráči, aby byl jejich tým úspěšný, musí mnohdy své vlastní ambice podřídit ambicím celého kolektivu. Je to hra přímočará, která nás nutí jít za svým cílem. Učí nás disciplíně, podporuje vytváření návyků. Mnohdy nechává vyniknout jedince, kteří mají jinak problém s disciplínou a dodržováním určitých pravidel.

Díky basketbalu se naše tělo zapojuje do aerobního cvičení, hra podporuje především srdce a cévní systém. Díky pravidelnému tréninku můžeme předcházet vysokému krevnímu tlaku, infarktu a celé řadě dalších srdečních obtíží.

Pro sportovní aktivitu není potřeba žádné speciální vybavení, postačí pouze kvalitní sportovní obuv a pohodlné sportovní oblečení, nezávisí na počasí, neboť hra probíhá v kryté hale, pravidla jsou velmi jednoduchá, takže je pochopí každý.

Hráče sdružují basketbalové kluby, kterých je velké množství. Jedním ze zájmových sdružení právnických osob, jež pověřil výbor České basketbalové federace řízením Národní basketbalové ligy je Asociace mužských prvoligových klubů (ALK).

O Makawiel

Shlédněte také

CBD olej pro zdraví i vitalitu

Kanabidiol (CBD) je přírodní sloučenina řadící se do skupiny kanabinoidů. Tyto látky mají schopnost integrovat …