Domů / Tipy & rady / Bolí vás záda a klouby? Je tu rehabilitace Praha 9

Bolí vás záda a klouby? Je tu rehabilitace Praha 9

Že vás začnou bolet záda a klouby, bylo jen otázkou času. Ptáte se, jak to můžeme vědět? Pokud nechodíte pěšky a všude, klidně i za roh, jezdíte autem a na cvičení jste už dávno zapomněli, nemůžete se vašim potížím vůbec divit. Bolesti zad a kloubů však vznikají i z dalších příčin.

V běžném životě jsou to zejména nesprávné návyky včetně držení těla. Velmi škodlivé je i špatné sezení – třeba taková klasická noha přes nohu. Na zdravotním stavu pohybového aparátu se samozřejmě podepisuje i nerovnoměrné rozložení zátěže na páteř a podobně. Příčinu svých potíží pravděpodobně sami nezjistíte. Kdo to však určitě dokáže, jsou odborníci na rehabilitaci Praha 9. Rozhodně od nich nebudete odcházet s pomocí rovnající receptu na pilulky proti bolesti.

Proč záda bolí

Nejčastěji se bolest projevuje v bederní části zad, pak v krční a vzácněji v hrudní části páteře.

  • Na podobné bolesti se nejvíce stěžují lidé, kteří vykonávají těžkou manuální práci, nebo lidé se sedavým zaměstnáním.

  • I nošení těžkých nákupů, domácí práce, úklid či mytí oken, které většinou dělají ženy, neúměrně zatěžují páteř.

Patříte do některé z těchto skupin i vy? Trápí vás občas tak silné bolesti páteře, že to až nemůžete vydržet? Navštivte fyzioterapii Praha 9, kde vám vysvětlí, že špatné držení těla, nesprávná poloha zad při práci či sportu nebo neustálé napětí svalů může být právě tím důvodem, že se vaše bolest šíří až do ramen a jinde.

Zapište si za uši!

Když bolesti vzniknou, nestačí sáhnout po lécích, které je utlumí. To nic neřeší, jen problém na chvíli oddálí. Je bezpodmínečně nutné najít a odstranit příčinu, a to hlavně vhodným kompenzačním cvičením. To je nejlepší se naučit u odborníka (fyzioterapeut Praha 9) a potom cvičit pravidelně, nejlépe v systému redcord. Fyzická aktivita udržuje ohebnost, dobrou kondici, posiluje svalstvo. Nečinnost naopak oslabuje svaly i kosti.

O Makawiel

Shlédněte také

Chcete nakupovat se slevou? Využijte slevové kupóny

Vybavujete byt, chcete obměnit šatník nebo hledáte dárky pro své blízké? Určitě se vám hodí …