Domů / Doporučujeme / Chcete se zbavit nepříjemných hemoroidů?

Chcete se zbavit nepříjemných hemoroidů?

Trápí vás již delší dobu pálení či krvácení z konečníku? Jste přesvědčeni či máte potvrzeno od lékaře, že se jedná o nepříjemné onemocnění – hemoroidy? Hemoroidy trápí až 75 % obyvatel nad 35 let, ovšem ani toto číslo nemusí být konečné. Mnoho lidí se za svůj problém stydí a lékařskou pomoc vůbec nevyhledá.

Jak hemoroidy vznikají?

Ke vzniku hemoroidů vede více faktorů. Oteklé a zanícené žíly se vyskytují důsledkem namáhání během stolice či zvýšeného tlaku na rektální žíly během těhotenství, sedavé zaměstnání, kdy dochází k městnání krve v oblasti pánve, málo vlákniny ve stravě, nedostatek pohybu a nedostatečný pitný režim. Naštěstí je léčba hemeroidů snadno dostupná a k většině léků a mastí nepotřebujete lékařský předpis.

Příznaky hemoroidů

Pálení a svědění v oblasti rekta, krvácení z konečníku (krev nemusí být nutně vždy v míse a může se objevit pouze na toaletním papíře). V oblasti konečníku se vytvoří bolestivý otok, malé bulky v konečníku, které jsou na omak citlivé a bolestivé patří mezi časté příznaky.

Ovšem hemoroidy se dělí na vnitřní a vnější hemeroidy, přičemž o těch vnitřních nemusíte dlouho vědět, protože je nedoprovází bolest tak častá a intenzivní jako u těch u těch vnější, které jsou evidentní od začátku. Pokud se vnitřní hemoroidy neléčí, zpravidla se tlakem vytlačí ven a teprve v té chvíli začnou být bolestivé a krvácet.

Kdy navštívit lékaře

Pokud objevíte hemoroidy včas, většinou volně dostupné léky rychle zaberou. Ve chvíli, kdy je krvácení z konečníku silné, stolice začne být černá, dehtovitá nebo se v ní objeví krevní sraženiny, navštivte lékaře okamžitě.

Kam pro přírodní léčbu?

Pokud upřednostňujete přírodní léčbu, která je bez vedlejších příznaků, mrkněte na webové stránky hemorex.cz, kde objevíte masti, léky, ubrousky a mnoho jiných potřeb pro boj s nepříjemnými hemoroidy.

O Makawiel

Shlédněte také

Odměna pro vítěze? Zajistěte mu kvalitní pohár, medaili či diplom

Při organizování nejrůznějších akcí, eventů a soutěží je třeba myslet na odměnu pro vítěze. Motivačním …