Domů / Cvičení / Dopřejte si venkovní posilování s vlastní vahou: začátečník

Dopřejte si venkovní posilování s vlastní vahou: začátečník

Nemáte rádi fitness? Nechcete posilovat ve skupině? A milujete pobyt venku a v přírodě? V tom případě je pro vás ideální posilování venku s vlastní vahou. Nejenže budete venku obklopeni krásnou přírodou, ale ušetříte i nějaký ten peníz za vstupy do fitka.

Vzhůru do přírody?

Pokud zrovna neholdujete pobytu ve fitness zařízeních, zkuste přírodní posilovací prostor. Posilování s vlastní vahou můžete spojit s procházkou v přírodě či s běháním. Při posilování platí, že kvalita by měla vítězit nad kvantitou. Dbejte především na správné provedení cviků než na jejich časté opakování. Nezapomeňte na pravidelné dýchání a protažení.

 

Cviky

K posilování v přírodě se vám bude skvěle hodit lavička, se kterou se dají dělat divy.

Výstup na lavičku: Při tomto cviku dochází k posilování stehen, hýždí a pečujete o stabilitu kotníků. Pravé chodidlo položte na lavičku a lehkým švihem levé nohy se vyhoupněte na lavičku. Levé koleno je pokrčené a vytahujte ho směrem k hrudníku. Takto nohy střídejte. Začátečníci si dají 10 opakování na každou nohu.

Klik na lavičce: Tento cvik posiluje vaše ramenní svaly, prsní a zádové svaly. Dlaně si položte na lavičku trochu šířeji než je šířka vašich ramen. Nezapomínejte na správné držení hlavy v protažení páteře. Myslete také na lopatky, které stahujete jakoby směrem do zadních kapes u kalhot. Střed těla musí být zpevněný. Nyní přichází klasické provádění kliku. Klesejte pomalu hrudníkem k zemi, ale tělo držte stále zpevněné. Klesání by mělo trvat přibližně 2 vteřiny, vydržení v loktech také a poté se zvedejte zpět nahoru. S opakováním to je u každého individuální a snažte se alespoň o 5 opakování.

Klasické nůžky: Sedněte si na okraj lavičky, zvedněte nohy do vzduchu a zapřete se dlaněmi. Střídejte nohy jako byste stříhali nůžkami. Jedná se o klasiku v posilování břišních svalů a středu těla. Tělo by při provádění cviku mělo být vzpřímené a vytahovat se za temenem hlavy. Začátečník si dopřeje 10 výměn nohou. Dbejte především na správné provádění cviku.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zima se blíží, ale to neznamená čas zahálet

Zima se pomalu hlásí o slovo a měsíce plné sluníčka jsou dávno pryč. V tomto kritickém …