Domů / Cvičení / Jak si zpestřit venkovní běhání?

Jak si zpestřit venkovní běhání?

Nebaví vás venkovní běhání, protože si připadáte, že jen běžíte po stezce z bodu A do bodu B? Zpestřete si venkovní běhání. Sport nemusí být samotným cílem vaší aktivity, ale může se pojit s objevováním a různými zážitky.

Cesta jako cíl

Nebaví-li vás již běhat jen z vašeho domů na cílové místo a zpět, najděte si nová místa, která byste chtěli prozkoumat. Stačí si vzpomenout na hezkou stezku či lesní cestu, najít si ji na mapě a vymyslet si trasu. Běh v novém prostředí přináší řadu nečekaných interakcí, poznání nové části vašeho okolí a zajímavý běh. Vybírejte si místa, která se nacházejí v přírodě, aby pro vás byl běh i relaxací. Kdykoliv se můžete zastavit a kochat se okolní nádherou.

Cílový bod

Běh může být i skvělým způsobem, jak se na nějaké zajímavé místo dostat. Vyberte si zapadlou zříceninu hradu, krásné jezero, rozhlednu či menší kopec. Přibližte se na takové místo autem a zbytek trasy si vyběhněte. Po doběhnutí vás bude čekat odměna v podobě krásného výhledu či objevení nového místa. Běhání v prozatím nepoznaných částech vašeho kraje může přinášet radost, nové historky a lepší kondici.

Běh a cvičení

Běh si můžete zpestřit nejen okolní přírodou a zážitky, ale také cvičením. Z běhu se tak stane komplexní cvičební událost, ne jen běh tam a zpět. Po cestě si naplánujte několik zastávek, na kterých si dopřejete posilování s vahou vlastního těla. Příroda se pro vás může stát fitkem, které navíc nic nestojí. Ke cvičení můžete využít především laviček, o které se můžete opřít, ale pomohou také při protažení celého těla před a po běhání. Zpestřete si běhání zajímavými prvky, aby pro vás bylo stále zábavou, a ne mučením, které vás stejně nebude bavit. Pro milovníky hudby máme ještě jeden tip. Vytvořte si vlastní playlist, který vás bude v běhu motivovat. Na začátek si dejte 10 minut klidnější hudby, během které se můžete protahovat a vyběhnout, poté zvolte hudbu energickou, která vás nakopne a nakonec klidnější vhodnou k posilování a protažení.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

protahování na podložce

Neutrácejte za fitko, zařiďte si domácí posilovnu

Lidé v dnešní době stále více chtějí ušetřit čas, a to platí i pro cvičení. …