Domů / Cvičení / Hardcore prvky tvého tréninku

Hardcore prvky tvého tréninku

Pokud jste skutečné zvíře, a chcete ze svého těla dostávat vždy absolutní maximum, pak přesně pro vás bude náš dnešní článek. Podíváme se v něm totiž na tři cviky, díky kterým zbavíte své tělo veškeré energie, a vaše svaly budou pod kůží doslova explodovat.

Šplh na laně

Jako školáci jsme povinně šplhali na tyči, ovšem pokud se chcete skutečně zničit, zkuste po tréningu ještě pár minut šplhat na laně. Je to extrémně náročné a jedné se o skvělou metodu jak se své tělo totálně po tréninku odrovnat. Právě lano prověří vaší skutečnou sílu v celém tělo. Osvojte si správný postup, nechte vaše nohy spolupracovat s rukama, a pokud jste ultra zabiják, nohy zcela vypusťte. Lano držte pevně a hlavně šplhejte na dobře širokém laně. Dávejte si jen pozor, abyste nespadli.

Dabl skok přes švihadlo

Švihadlo je další věcí, co jsme jako malá milovali, a v dospělosti budeme nenávidět. Pokud skáčete přes švihadlo v rámci svého předtréningového zahřátí, můžete vyzkoušet dostat ze sebe ještě víc. Zkuste švihadlo přeskočit hned dvakrát v jeden pohybový moment vašich nohou. Odrazte se od země co nejsilněji, dostaňte se do správné výšky a díky tomu švihadlo prohodily pod nohama hned dvakrát. Chce to vychytat techniku, ale hlavně mít sílu v nohách.

Pistol squad

Pokud máte rádi výzvy pro vaše svalstvo na nohou, vyzkoušejte tzv. pistol squad , tedy dřep při kterém však dřepujete pouze na jedné noze. Postavte se nohama k sobě, předpažte ruce, nadzvedněte lehce jednu nohu a udělejte dřep. Nohy se vám s pohybem dostává stále více před tělo a druhá noha nese vaší veškerou váhu. Chce to balanc a cit, ale hlavně mít nohy z ocele. Pomoci si můžete například s TRX systémem nebo se zárubní.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nejlepší způsoby regenerace po běhání

Pokud do svého posilovacího cyklu během týdně vkládáte alespoň několikrát do měsíce běh, pak by …