Domů / Hubnutí / Hlídejte se pomocí aplikace!

Hlídejte se pomocí aplikace!

Hlídat si co všechno člověk za den snědl a ještě si počítat energetické hodnoty jednotlivých potravin, to je něco, co je velice obtížné. Naštěstí pro nás nám s tím může pomoci chytrá mobilní aplikace, která vše spočítá za nás.

Jak již jistě dobře víte, základem veškerého úspěchu je jídelníček. Pokud budete celý den běhat a zvedat činky, a pak si večer dáte bůček, příliš tomu nepomůžete. Je tedy velice nutné hlídat si, co vlastně jíme. Základním zlatým pravidlem pro to, abychom redukovali váhu, je totiž nastavit náš příjem tak, aby byl nižší než výdej a to je občas velice težký úkol.

Jen si to představte. Odcvičíte, musíte rychle vypočítat kolik jste vlastně spálili, najíte se, opět musíte rychle vypočítat, přičíst odečíst porovnat. Jedná se zkrátka o velice těžkou věc, která není vůbec jednoduchá. Jen samotné hlídání kalorických hodnot u jednotlivých potravin je věc velmi obtížná. Naštěstí je zde však způsob, jak si celý tento proces ulehčit. Je jím aplikace kalorickétabulky, která vám bude vše vypočítávat zcela sama.

Je to skutečně velmi jednoduché. Do tohoto systému stačí zadat jen množství snědené potraviny, vypité tekutiny a ona sama již podle předem zadaných údajů spočítá, kolik kalorií jste přijali, kolik tuků a sacharidů a také kolik bílkovin. Na základě toho pak udělá propočet a pomocí velmi jednoduchého grafu vám řekne, zda jste snědli všeho dostat, nadbytek či je potřeba ještě něco pojíst.

Krom potravin do ní zadáváte také své pohybové aktivity, díky čemuž je schopna jasně říci, zda jste ten den měly více vydané či přijaté energie a podle toho můžete upravovat i svůj tréninkový plán. Zkrátka s touto aplikací je vše mnohem jednodušší. Škoda jen že za nás ještě není schopna sama uvařit.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nezbytnost jménem Fitnesstracker

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodně nebojí technologických vychytávek a zároveň mají přehled o …