Domů / Cvičení / Začněte s přípravou na plavkovou sezónu

Začněte s přípravou na plavkovou sezónu

Venkovní počasí nepřipomíná ani tak jaro jako léto v plném proudu. Už je nejvyšší čas připravit se na plavkovou sezónu, upravit svůj jídelníček a začít s pravidelným cvičením. Pokud vás trápí pár kilo navíc, zbavte se jich dříve, než je budete muset vystavovat na koupališti či dovolené v plavkách.

Co jíst, nejíst?

Přirozeně během teplejších měsíců přecházíme na méně tučnou stravu a volíme spíše stravu lehčí s množstvím zeleniny a ovoce. Pokud jste na tento typ stavy ještě nepřešli, je na čase. Vyhněte se především tučným pokrmům, smaženým jídlům, pečivu a zbytečnému slazení. Dopřejte si dostatek ovoce a zeleniny, bílkovin v podobě kuřecího masa, tofu či luštěnin a celozrnného pečiva.

Pravidelné cvičení

Největší podíl na změně vaší postavě však bude mít bezesporu pravidelné cvičení, které budete kombinovat se zdravou stravou. Cvičte pravidelně a dopřávejte si pohyb každý den. Choďte pěšky do práce, po práci si dopřejte procházku či cvičení, které máte rádi, ať už ve formě TRX, posilování, jízdy na kole, běhání, plavání atd. Pohyb je to, co nastartuje váš metabolismus a spalování půjde jedna radost. Skvělou možností je do svého každodenního rituálu zařadit 20 minut cvičení jógy, preventivně pečujete o svůj kosterní systém, protáhnete se a skvěle si odpočinete.

Změna životního stylu

To, jestli zhubnete, nesouvisí jen se stravou a pravidelným pohybem, ale také s celkovou změnou vašeho dosavadního životního stylu. Pokud kouříte. Přestaňte. Pokud nadměrně pijete alkohol, snižte jeho užívání na minimum. Ideální jsou tři sklenky červeného vína za týden. Pokud se často stresujete, zkuste tuto skutečnost změnit. Ať už je důvodem práce, osobní život či vaše přecitlivělost. Nastavte si život tak, abyste v něm mohli spokojeně žít. Vždyť vše je o vaší mysli a tom, jak svůj život berete právě vy.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Kofein a posilování

Jak jistě víte, káva obsahuje kofein, velice užitečnou látku, která nám může při cvičení velmi …