Domů / Doporučujeme / Hubnutí s BMI kalkulačkou

Hubnutí s BMI kalkulačkou

K nejčastějším novoročním předsevzetím patří nekouření a hubnutí. Spousta lidí řeší vzhled svého těla a myslí si, že nejlepším způsobem jsou různé diety. Ty ale přinášejí tzv. JOJO efekt, což znamená, že po vysazení dietního programu člověk brzy nabere svou původní váhu a mnohdy ještě přibere. Hubnutí není jen o dietách, ale vyžaduje především pevnou vůli a dodržování určitých pravidel:

  • stanovit si reálný cíl
  • nahradit průmyslově zpracované potraviny čerstvými
  • mít nižší kalorický příjem než výdej
  • zbytečně se nestresovat
  • pravidelně a dostatečně spát
  • dodržovat pitný režim, neboť hlad je převlečená žízeň
  • co nejvíce se pohybovat

Co je BMI kalkulačka

Pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně, měli byste se nejprve poradit se svým lékařem a poté s výživovým poradcem. Výborných výsledků dosáhnete pomocí nejlepší české proteinové diety pod názvem It´s my life. Je určena pro muže i ženy a je speciálně sestavená týmem výživových poradců. Ti vám zjistí nejprve jak na tom jste se svou váhou v poměru ke své výšce. Používají k tomu BMI (Body Mass Index) vzorec, který vypočítá BMI kalkulačka.

Jak BMI kalkulačka funguje?

BMI kalkulačku můžete použít i sami, neboť k výpočtu potřebujete znát pouze svou aktuální tělesnou váhu a výšku. Ostatní za vás provede BMI kalkulačka a to, co potřebujete se dozvíte během několika vteřin. I když je výsledná hodnota pouze orientačním bodem, upozorní vás, že byste měli změnit své stravovací návyky. Právě s výslednou hodnotou BMI totiž úzce souvisí i vaše zdraví. Čím vyšší je index BMI, tím více se zvyšuje riziko vzniku onemocnění, která úzce souvisí s nadváhou a obezitou celkově.

Jak zdravě hubnout?

Nejlepší výsledků dosáhnete dodržováním proteinové diety. Také se ji říká keto dieta, bílkovinová či bílkovinná dieta. Její princip totiž spočívá v navýšení příjmu proteinů, tedy bílkovin. Současně se snižuje příjem sacharidů a v důsledku toho se nastartuje proces zvaný ketóza. Tělo čerpá energii téměř výhradně ze své vlastní tukové zásoby. Tuky se spalují, ale svalová hmota zůstane díky vyššímu množství bílkovin ve stravě. Keto dieta je tedy efektivní, jelikož člověk hubne díky ztrátě tuků, ale přitom si chrání své svaly. To vše se děje bez vynaležení přílišné fyzické námahy.

O Makawiel

Shlédněte také

Odměna pro vítěze? Zajistěte mu kvalitní pohár, medaili či diplom

Při organizování nejrůznějších akcí, eventů a soutěží je třeba myslet na odměnu pro vítěze. Motivačním …