Domů / Doporučujeme / Pravidelné gynekologické prohlídky mohou odhalit celou řadu zdravotních obtíží

Pravidelné gynekologické prohlídky mohou odhalit celou řadu zdravotních obtíží

Na gynekologickou prohlídku nechodí žádná žena s nadšením, přesto je její absolvování jednou za rok velmi důležité. Během ní se mohou prokázat chorobné stavy, které nemusejí způsobovat žádné zdravotní obtíže. Mezi velmi časté patří přednádorové stavy či rakovina děložního čípku.

Kolposkopie – základní vyšetřovací metoda

Kolposkopie patří mezi optické vyšetřovací metody a jejím úkolem je odhalit změny na sliznici děložního čípku, v pochvě nebo na zevních rodidlech. Tvoří nedílnou součást každé preventivní gynekologické prohlídky a jejím nejdůležitějším úkolem je včasné odhalení přednádorových, nádorových, zánětlivých či jiných změn na děložním čípku. Vyšetření není bolestivé. Odebrané vzorky se posílají na cytologické vyšetření a výsledky bývají k dispozici do 10-14 dnů. V případě, že se potvrdí přednádorové změny na děložním čípku či se objeví abnormální cytologický a kolposkopický nález, provádí se konizace děložního čípku. Jedná se o malý gynekologický výkon, který se provádí v celkové narkóze a během něhož dojde k odstranění postižené tkáně, která se nachází na děložním čípku. Konizace proto, že odstraněná část má většinou tvar kužele (konusu).

Děložní čípek tvoří nejspodnější část dělohy, zasahuje do pochvy a brání průniku nečistot nebo choroboplodných zárodků nejen do dělohy, ale také do vejcovodů.

Prostředky intimní hygieny

Jednou z možností, jak předcházet gynekologickým obtížím, jsou vhodné prostředky pro každodenní intimní hygienu. Velký výběr celé řady produktů naleznete v e-shopu gynella.com. Produkty z nabídky jsou nejen šetrné, ale také obsahují kyselinu mléčnou, která podporuje vhodné pH a nabízí přirozenou ochranu v intimní oblasti. Všechny produkty jsou bez parfemace.

O Makawiel

Shlédněte také

Odměna pro vítěze? Zajistěte mu kvalitní pohár, medaili či diplom

Při organizování nejrůznějších akcí, eventů a soutěží je třeba myslet na odměnu pro vítěze. Motivačním …