Domů / Tipy & rady / I ve stáří se dá žít!

I ve stáří se dá žít!

Jakou máte představu o svém stáří? Chcete ho prožít aktivně a naplno nebo v nemocech, v křesle a u televize? Pokud se přikláníte spíše k první variantě, pak pro vás máme několik rad, jak toho docílit.

Začít co nejdříve

Pokud chcete být ve stáří fit, je dobré si uvědomit, že čím dříve začneme, tím lépe. Nejlepší je tedy začít v brzkém věku. Pokud je, však již pozdě nezoufejte. Můžete se cvičením ještě dnes a postupně své tělo začít rozpohybovat.

Nepřestávejte

Pokud jednou cvičit začnete, pak je dobré ve svém úsilí pokračovat. Tím je myšleno to, že pokud začnete cvičit je dobré nepřestávat a cvičit bez prodlev a pravidelně. Tělo má sice pohybovou i svalovou paměť, ovšem s přibývajícím věkem o tuto schopnost přichází. Velké prodlevy  a pauzy mu tak vůbec neprospívají.

Stravujte se správně

Právě ve stáří více něž kdy jindy je velice důležité důkladně dodržovat správný jídelníček. Je vždy dobré dbát především na kvalitu nikoliv ne na kvantitu. Metabolismus se v našem těle postupně zpomaluje a je potřeba najít kvalitní zdroj živin. Zejména bílkoviny by v našem jídelníčku měli být zahrnuty v hojném množství. Nedržte však žádné drastické diety s dlouhodobým trváním. Naordinujte si správný jídelníček, který vám bude k užitku a bude vám dodávat potřebnou energii v průběhu celého dne.

Rozhýbejte to

Krom jídelníčku je samozřejmě neskutečně důležitý také pohyb. I ve stačí se dá posilovat. Začněte pěkně zlehka a pomalu a postupně navyšujte zátěž i tempo. Naslouchejte svému tělu a řiďte si tím co vám o sobě říká. Aktivní hmota vám bude posilovat metabolismus a vy se budete cítit tak fit, jako už dlouho ne.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zima se blíží, ale to neznamená čas zahálet

Zima se pomalu hlásí o slovo a měsíce plné sluníčka jsou dávno pryč. V tomto kritickém …