Domů / Doporučujeme / Držte své zdraví na vysoké úrovni pravidelným doplňováním vitamínu C

Držte své zdraví na vysoké úrovni pravidelným doplňováním vitamínu C

Snadno zvládat onemocnění a v ideálním případě se chorobám vyhýbat. Tento plán se naplní každému, kdo začne pravidelně doplňovat do svého těla vitamin C. Podle odborníků je nutné do těla dodat každý den kolem osmdesáti až sto miligramů veledůležité složky. Nemusíme se obávat, že by nám jeho nadbytek uškodil, ten tělo dokáže samo vyloučit. V tomto případě tedy platí, že raději spořádejte citronů více než méně. Nebo se rozhodnete pro konzumaci tekutého vitamínu C, který je pro tělo stejně snadno vstřebatelný jako tekutý vitamín D.

Nepodceňujte prevenci

Pravidelné doplňování vitamínu je jakousi formou prevence před možnými onemocněními a chorobami. Vedle konzumace citrusů nebo rakytníku se dnes sází na lipozomální formu, díky které se vitamin C daleko lépe vstřebává a tělo ho dokáže takřka ze sta procent využít.

Že jste o lipozomální formě látky ještě neslyšeli? Mluvíme o vitamínu, který je obalen v přírodních fosfolipidech. Ty jsou utvořeny buněčnou membránou, která chrání složku před rychlým vstřebáním nebo vyloučením. Díky této pomyslné ochraně se vitamín C dostane daleko dál do těla a posílí tak i jiné orgány v těle.

Dospělí i děti

Svůj imunitní systém bychom tímto měli podpořit, ať už jsme dospělým nebo dítětem. Zatímco dospělým stačí jeden gram tekutého vitamínu C dvakrát denně, u dětí se tato dávka nerovná jednomu gramu, ale 200 miligramům.

Mluvíme však o obecném, regulovaném doporučeném denním dávkování. Každý jeden produkt se má dávkovat jinak, vždy čtěte příbalovou informaci a držte se jí, případně dávkování proberte s obvodním lékařem.

Nejen pro imunitní systém

Vitamín C je sice proslulý tím, že posiluje imunitu člověka, na druhou stranu není jeho úkolem pouze toto. Stojí za přirozenou tvorbou kolagenu, také za správným fungováním cév.

O Makawiel

Shlédněte také

Jak zvýšit své šance na získání „práce snů“

Získat práci není tak snadné, zvláště v dnešním náročném a konkurenčním podnikatelském prostředí. Mnoho uchazečů nemusí …