Domů / Doporučujeme / Jak rychle nabrat svaly? Pomohou vám i trhačky

Jak rychle nabrat svaly? Pomohou vám i trhačky

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale k efektivnímu procvičení svalových partií dopomohou i trhačky. Jak? Čtěte v tomto článku, kde vám to vysvětlíme.

Bandáže vs. trhačky

Pro „netrénované oko“ může jít o jednu a tu samou věc. Bandáže a trhačky se od sebe ale výrazně odlišují. Vezměme si nejprve trhačky. Ty slouží k ovinutí zápěstí a činky, čímž vám usnadní zvedání těžkého závaží. Bandáže zápěstí, kolen, loktů a dalších kloubů slouží k jejich fixaci. Dá se tedy říct, že vám cvičení také usnadní, ale jiným způsobem.

Vezměme si jako příklad zapestni bandaze. Jejich úkolem je udržet vaše zápěstí v takové poloze, aby nedocházelo k jeho dlouhodobému poškozování. Mezi nejpopulárnější značky patří zejména Powersport. Bandáže na zápěstí a další klouby od tohoto výrobce tak uvidíte ve vybavení řady kulturistů a fitness nadšenců.

Proč používat trhačky?

Mnoho lidí na internetu prosazuje názor, že jsou trhačky do posilovny podvod. Zčásti mají pravdu, obyčejného milovníka posilování se to ale nedotkne. Trhačky jsou totiž zakázány v silovém trojboji. Běžnému člověku a provozovateli jiných silových sportů ale nic nebrání v jejich použití. Není totiž žádných pochyb, že vám při správném používání pomohou získat sílu a objem.

Trhačky vám dají jistotu. Díky nim můžete unavit cílovou skupinu svalů bez strachu z toho, že vám selže sevření. Protože se budete zaměřovat pouze na cvičení, a nikoliv na správné držení, pomohou vám k lepšímu zacílení a s tím souvisejícím růstem svalů.

Typy trhaček

Trhačky můžeme rozdělit do třech základních kategorií. Každá z nich nabízí jisté výhody i nevýhody. Pojďme si je krátce popsat.

Trhačky se smyčkou

Jedná se o nejjednodušší typ. Pořídíte ho v různých délkách i materiálech. Díky svému provedení trhačky jednoduše obmotáte kolem zápěstí a přizpůsobíte jejich velikosti. Připravte se ale na horší obmotávání kolem činky a visací pásku, která může zkazit zdvih činky.

Olympijské trhačky

Jsou menší než výše zmiňovaný typ, proto mohou být i více nebezpečné. Jejich výhody ale stále převažují a řadí je tak mezi nejoblíbenější kousky na trhu. Uzavřenou smyčku jednoduše a rychle připevníte na tyč. Je také snadnější se vymanit z úchopu.

Trhačky s háky

Nepříliš elegantní, ale účinné. Trhačky s hákem vám usnadní zdvih u některých cviků. Nemusíte je omotávat a pohodlně padnou do jakékoliv standardní tyče. U speciálních je ale nevyužijete, protože do nich nepasují.

O Makawiel

Shlédněte také

Na kole do hor i do práce: Které modely vás zaručeně nezklamou?

Jízdní kola se stávají stále populárnějším způsobem dopravy, ať už se jedná o rekreační jízdu …