Domů / Hubnutí / Je ketodieta skutečně zázračná?

Je ketodieta skutečně zázračná?

Diety, problematika velkého množství lidí, kteří pod nimi vidí způsob, jak skvěle a rychle zhubnout, aniž by museli vydávat energii při cvičení. Neříkáme, že některé z nich nefungují, ale nikdy nejsou pro vaše tělo dobré, a většinou končí stejně, tedy jojo efektem při kterém dojde k opětovnému navrácení váhy zpět před začátkem diety. Nejnovějším dietovým trendem je nyní bílkovinová, nebo-li keto dieta.

Diety jsou bohužel velkým byznysem, protože lidé touží po tom vypadat dobře, a pokud možno co nejrychleji a nejefektivněji. Bohužel se najdou tací, kteří toho rádi využívají a slibují doslova zázraky na počkání. Jenže takto to nikdy nefungovalo a fungovat nebude. I keto dieta slibuje obrovské výsledky během několika týdnů.

Tato dieta staví na obrovském množství příjmu bílkovin na úkor sacharidů a tuků. To znamená, že své tělo doslova zaplavíte bílkovinou a pak jej energeticky vyčerpáte natolik, že jej donutíte brát si zásoby energie z vlastního. Problémem však je, že prvním cílem těchto zásob je svalstvo. Svalstvo však ochrání velké množství bílkoviny, a tak se tělo zaměří na tuky. Tomuto stavu se říká ketóza, která je pro tělo na jednu stranu příznivá díky čerpání tuků, na druhou stranu však může být i velmi nebezpečná.

Problém totiž spočívá v tom, že krom tuku má tělo obrovskou spotřebu vody, což extrémně namáhá ledviny, zároveň úbytek váhy není pouze v tuku, ale právě ve vodě, což znamená, že ony zázračné výsledky nejsou tak úplně jen o tuku. Další problematikou je i finanční náročnost, a to hlavně v momentě, kdy se rozhodnete svěřit se do rukou nejrůznějším společnostem, které vám zasílají proteinové instantní pochoutky, které jsou extrémně drahé. A při jejich konzumaci spíš člověk trpí. A při hubnutí by člověk rozhodně trpět neměl, takže na to jděte dobrou a osvědčenou cestou, která je sice během na delší trať, ale je rozhodně nejlepší a nejzdravější.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nezbytnost jménem Fitnesstracker

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodně nebojí technologických vychytávek a zároveň mají přehled o …