Domů / Doporučujeme / Ochranné pracovní pomůcky mají svůj nemalý význam

Ochranné pracovní pomůcky mají svůj nemalý význam

Dodržování bezpečnosti práce je jedním z nejdůležitějším zásad pro drtivou většinu řemeslníků a dělníků. Ačkoli jsou normy pro dodržování bezpečnosti práce celkem přísné, dochází každoročně k mnoha pracovním nehodám, které jsou způsobeny neexistencí osobních ochranných prostředků nebo nepoužitím poskytnutých osobních ochranných prostředků.

Ochranné pracovní pomůcky mají chránit zaměstnance před zdravotními nebo bezpečnostními riziky při práci. Rizika pracovního úrazu se nemusí skrývat jen v samotné práci nebo strojích, ale také například v mokré podlaze, špatné viditelnosti apod. Helma a ochranný pracovní oděv je samozřejmostí, ale co takové rukavice nebo obuv?

Ochrana rukou a pokožky

Některé práce obvykle vyžadují použití rukou. Protože se hodně prací dělá rukama, rukavice jsou nezbytnou součástí ochrany pokožky. Některé příklady rukavic běžně používaných jako ochranný pracovní doplněk zahrnují gumové rukavice, rukavice odolné proti proříznutí, rukavice na motorovou pilu a rukavice odolné vůči teplu. Používání rukavic pomáhá předcházet rizikům, která obvykle vznikají při práci s chemikáliemi, sklem, plechy, elektřinou, horkými materiály nebo kluzkými předměty.

Obuv Prestige soustředí většinu své výroby na pracovní obuv

Obuv Prestige byla známá především v 80. letech. Ačkoli má v současnosti jiného majitele a v jejich nabídce objevíte i volnočasovou obuv pro děti i dospělé, 80 % vyrobených bot je určeno pro zaměstnance jako pracovní obuv. Podešev s polyuretanovou pěnou zajišťuje maximální pohodlí, ale současně jsou boty Prestige pevné, bezpečné a spolehlivé.

Repa.cz je web, kde objevíte nejen výběr ochranných pracovních pomůcek, včetně rukavic, ale také široký výběr obuvi Prestige do práce i pro volný čas.

O Makawiel

Shlédněte také

Nebojte se hypotéky! S finančním poradenstvím dává smysl i v dnešní době

V dnešní době se může hypotéka zdát jako holý nesmysl. Úroky jsou vysoko, finanční situace je …