Domů / Cvičení / Poprvé do posilovny? Nemusíte se ničeho bát

Poprvé do posilovny? Nemusíte se ničeho bát

Pokud máte již dost vašeho nevzhledného těla, a chtěli byste s ním něco udělat s nadcházejícím jarem je pro vás ideální doba kdy začít. Můžete začít běhat, najít si nějakou týmovou sportovní aktivitu, nebo začít chodit do posilovny. Jak a co dělat když jdeme poprvé do posilky si dnes povíme.

Najděte si parťáka

Pokud jdete poprvé do posilovny, a jde celí nesví a nevíte co dělat, tou nejlepší volbou je oslovit některého ze svých přátel či známých, a poprosit jej, zda by vás sebou do posilovny nevzal a neřekl vám co a jak.

Když parťáka nenajdete

Ne každý z nás má však kamaráda, která do posilovny již chodí a tak si povíme několik základních typů. Ještě předtím než do posilovny vyrazíte, je dobré podívat a se a vytvořit si nějaký tréninkový plán. S tím vám mohou pomoci odborníci, ale sestavení tréninkového plánu není nic složitého, a rozhodně to zvládnete i doma. Zároveň je dobré, podívat se na některá videa, ve kterých je daný typ cviku představován, díky čemuž získáte alespoň nějaké povědomí o tom, jak takové cvičení probíhá.

Co si připravit

Doma si zabalte oblečení ve kterém budete cvičit, stačí šortky, mikina a tričkou. Rozhodně sebou nezapomeňte ručník, pití a také doplněk stravy pokud používáte nebo ovoce, které zakousnete po tréninku.

Co dělat

Po příchodu do posilovny se v šatně převlékněte a ze skříňky si odneste pouze ručník, klíče, mobilní telefon a potí. Nic víc potřebovat nebudete. Nejlepším způsobem jak začít je zahájit trénink rozehřátím na páse, nebo kole, kde si dejte alespoň 20ti minutovou zahřívačku. Poté již začněte cvičit. Dívejte se na ostatní jak jednotlivé cviky provádějí, ale ne příliš okatě, prostě se od nich nenápadně učte. Dbejte pravidel posilovny a vždy vracejte náčiní tam, kde jste jej vzali. Nezapomínejte pod sebe dávat ručník a pravidelně pít.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Co je celostní fitness?

Co je celostní fitness? Zapojte mysl, tělo a ducha ve sportovním tréninku

Pokud chcete dosáhnout vynikajících sportovních výsledků, je důležité si uvědomit, že skutečná kondice přesahuje fyzickou …