Domů / Hubnutí / Posilování při běhu

Posilování při běhu

Jaru pomalu klepe na dveře a s ním opět možnost jít se pořádně proběhnout do přírody. Pokud se chystáte i vy shodit nějaké to kilo, které jste nabrali během zimy, ale zároveň byste rádi nabrali dostatek svalové hmoty a zpevnili se, pak můžete vyzkoušet posilování přímo během běhání.

Běhej a posiluj

Pokud se budete oddávat pouze běhu, pak rozhodně shodíte nadbytečná kila, ale také svůj svalový objem. Pokud byste si ten rádi zachovali, není nic jednoduššího, než začít s posilováním, přímo během běhání. Můžete spojit běhání a posilování dohromady a tak vylepšit své tělo jak to jen jde.

Je to naprosto jednoduché, pokud máte svou běžeckou trasu okolo venkovní workout zóny, máte po starostech, ale můžete si zaposilovat i v případě, kdy něco takového postrádáte. Jak? Stačí jen improvizovat.

Stačí málo

Pro venkovní posilování můžete použít v podstatě cokoliv, od laviček, zábradlí až po kmeny v lese. Stačí mít jen dostatečnou dávku fantazie a vědět jak na to. Stačí si jen vybrat, jakým stylem budete posilovat. První variantou je krátký rozehřívací běh a následné posilování v jednom intervalu, po kterém přijde další úsek běhání. Druhou možností je střídání běhu a jednotlivých cviků na rozdílné partie. Zkrátka 5 minut běžíte 2 až 3 minuty posilujete.

Na čem a jak přesně budete cvičit záleží jen na vás. Využívat můžete lavičky, zábradlí, houpačky, větve stromů a popadané kmeny. Tímto stylem můžete procvičit v podstatě každou partii od paží až po břicho a nohy. Tímto stylem tak budete nejen cvičit kardio, ale zároveň si pořádně zaposilujete.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nezbytnost jménem Fitnesstracker

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodně nebojí technologických vychytávek a zároveň mají přehled o …