Domů / Doporučujeme / Při hubnutí musíte myslet na dostatek bílkovin. Tělu je můžete zajistit i prostřednictvím doplňků

Při hubnutí musíte myslet na dostatek bílkovin. Tělu je můžete zajistit i prostřednictvím doplňků

Pokud jste se z nějakého důvodu rozhodli zhubnout, určitě víte, že je před vámi poměrně dlouhá cesta. Na tu jste se mohli vydat nejen proto, že se ve svém těle třeba necítíte dobře, ale možná toužíte zhubnout kvůli zdravotním problémům, které vám nadváha přináší. V každém případě musíte vědět, že hubnutí nepůjde, pokud se vám nepodaří najít optimální balanc mezi vyváženou stravou a pohybem.

Hubnutí je z velké části o jídle a z menší části o aktivitě

Možná jste se dočetli jedno doporučované pravidlo, které radí, že by se hubnutí mělo skládat z 80% ze stravy a z 20% ze sportovní aktivity. Základem úspěchu je zajistit tělu vyvážený příjem všech základních živin, kam řadíme bílkoviny, sacharidy a tuky. Každý z nás má tento poměr jiný, záleží totiž nejen na pohlaví, ale také na věku, váze a v neposlední řadě na míře fyzické aktivity.

Když chybí bílkoviny

Pokud se snažíte zhubnout, musíte si hlídat všechny tři základní živiny. Nejčastěji však mají lidé problém s dodržováním doporučeného množství bílkovin. Právě bílkoviny jsou ale pro hubnutí klíčové. Pokud je nejste schopni přijmout ze stravy, mohou vám pomoci potravinové doplňky pro sportovce. Ty jsou primárně určeny pro ty, kteří se aktivně věnují nějakému sportu, ale vzhledem k tomu, že tělu zajistí dostatek potřebných živin, se dají plnohodnotně využít také při hubnutí.

Nápoje i tyčinky

S nedostatkem bílkovin vám mohou pomoci nejen proteinové nápoje, ale také nejrůznější tyčinky. Obě varianty představuji jednoduchý a zároveň rychlý způsob, jak tělu dodat potřebné množství proteinů. Protein tyčinky jsou oblíbenou formou svačiny, například pokud během dne nestíháte a potřebujete něco rychlého do žaludku. Můžete si je vzít kamkoli s sebou, navíc jich je k dostání opravdu velké množství, takže si dokáže vybrat každý mlsný jazýček.

Pokud byste v rámci svého hubnutí chtěli přidat i nějaký pohyb, proteinové doplňky se vám vyplatí. Bílkoviny jsou totiž důležité pro naši svalovou hmotu.

O Makawiel

Shlédněte také

Nebojte se hypotéky! S finančním poradenstvím dává smysl i v dnešní době

V dnešní době se může hypotéka zdát jako holý nesmysl. Úroky jsou vysoko, finanční situace je …