Domů / Výživa & stravování / Domácí müsli tyčinky

Domácí müsli tyčinky

Müsli tyčinka je skvělá věc pro zahnání hladu a doplnění potřebných živin. Ovšem tyčinky prodávané v obchodě nejsou tou pravou volbou. Raději si je udělejte sami doma.

Pokud zavítáme do klasického obchodu, müsli tyčinky nalezneme v regálu hned vedle klasických čokoládových tyčinek. Jedná se o klasické cukrovinky, kam v obchodech prodávané tyčinky rozhodně patří, protože jsou plné cukru. Skutečně kvalitní tyčinky můžeme nalézt například ve fitness centrech, popřípadě ve specializovaných prodejnách, ovšem jejich ceny jsou skutečně vysoké. Proč si tedy nezkusit udělat müsli tyčinky doma?

Je to jednoduché

Skutečně se při tom moc nezapotíte. Receptura je velice jednoduchá a v podstatě stačí vše jen smíchat dohromady a namixovat si přesně takovou chuť, jakou máte vůbec nejraději. Ingrediencí je v tomto případě trochu více, ale nemusíte se ničeho bát, v podstatě je stačí je smíchat dohromady a jeto.

Ingredience:

1/2 šálku celozrnné mouky
1/2 šálku hladké mouky
1 lžička prášku na pečení
1/2 lžičky mleté skořice
1/2 šálku ovesných vloček
1/2 šálky nakrájeného sušeného ovoce (meruňky, švestky,
jablka, hrušky)
40g slunečnicových semínek (loupaných)
1/2 šálku oleje
2 vejce lehce rozšlehané
100g Proteinový přípravek
400ml Jablečný džus
2 vejce lehce rozšlehané

 

Výrobní postup:

Vločky nechtě pět minut namáčet pro změknutí. Připravte si na plech pečící papír. Mezitím si připravte džus spolu s vejcem, moukou a proteinovým přípravkem. Vše smíchejte dohromady. Vločky slijte, přidejte oříšky, sušené ovoce, semínka a další věci, které máte rádi a poté směr smíchejte s již připravenou řidší směsí. Směs by neměla být ani příliš řídká, ani příliš tuhá.

Hotovou směs vylijte na plech a nechte péci asi 15-20 minut na teplotu 200 stupňů. Poté jí nakrájejte na jednotlivé tyčinky a je hotovo.

Hodnoty ve 100 gramech jsou:
Sacharidy: 15g
Bílkoviny: 10g
Tuky: 5g
Vláknina: 5g

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré …