Domů / Doporučujeme / Reflexní vesta jako nezbytná ochranná pomůcka

Reflexní vesta jako nezbytná ochranná pomůcka

Čím dál více nehod se odehrává za snížené viditelnosti či jako hloupá náhoda, přitom existuje řada ochranných prvků, které můžete vy i vaše děti používat. Pro děti by měla být nezbytná reflexní vesta, a to ať už chodí brzy ráno samy do školy podél vozovky či jako doplněk při sportovních aktivitách na frekventovaných cestách. Nepodceňujte preventivní ochranné prvky, které mohou vašemu dítěti zachránit život.

Hlavní je bezpečí!

S reflexní vestou jsou vaše děti ve větším bezpečí především díky výrazné barvě a ochranným reflexním prvkům. Ať už chodí vaše dítě do školy za snížené viditelnosti či chodí přes frekventovanou silnici, je pro něj reflexní vesta dobrým ochráncem. I když dítě půjde přes přechod a bude při pohybu u okraje silnice opatrné, neopatrnost řidiče ho může stát život. Zvláště v šeru a za deště, kdy je viditelnost řidičů snížena, je reflexní vestu vhodné dítěti dát.

Jakou reflexní vestu vybrat?

Reflexní vestu může nosit dítě v každém věku. Hojně jsou využívány ve školkách, ale i základních školách, když chodí děti na výlety. Vybrat pro vaše dítě můžete z množství reflexních vest. Základní jsou bez potisku, ale pořídit dětem můžete i reflexní vestu s potiskem, který alespoň trochu nošení reflexní vesty dětem zpříjemní. Zvolit můžete také zapínání reflexní vesty klasické vepředu, na boku či navlékací přes hlavu, které nemusí všem dětem vyhovovat. Vesty jsou také vyráběny v různých velikostech a to pro děti od dvou let. Kvalitní nabídku reflexních vest najdete na stránkách Altima.cz.

Aby byly děti vidět!

Důležitá je především zvýrazněná viditelnost dítěte pohybujícího se na vozovce. Pokud už odmalička naučíte děti nosit reflexní vestu, budou na tento ochranný prvek zvyklé a snáze se s jeho nošením vypořádají. Nikdy nevíte, co se stane a reflexní vesta může být účinným ochráncem života dítěte.

O Makawiel

Shlédněte také

Koupání není příčina ale spouštěč

Hodně žen se mylně domnívá, že příčinou jejich gynekologických problémů je nečistota vody, ve které …