Domů / Doporučujeme / Chcete zhubnout? Začněte se hýbat

Chcete zhubnout? Začněte se hýbat

Hubnutí nikdy snadné nebylo a ani nebude. Zhubnout a udržet si dosaženou váhu vyžaduje především silnou vůli, trpělivost, ale i motivaci a nadšení. Pokud chcete úspěšně zhubnout, je potřeba dodržovat správný životní styl, do něhož patří vhodná strava a vyvážený jídelníček, pohyb a dostatek spánku.

Jak zhubnout pohybem?

Hlavní problém při cvičení je především v tom, že se do něj většina z nás nutí. Vyhledáváme aktivity, které jsou pro hubnutí nejvhodnější, přestože nás až tak nelákají. Aktivit je však celá řada, každý si tak může zvolit tu svoji. Ideální je, pokud se však činnosti střídají.

Na co při pohybu pamatovat?

  • Pohyb každý den

Není to však tak, že se denně musíte trápit v posilovně, či při domácím tréninku. Zkuste nějaký pohyb, který vás baví – jízda na kole, procházka cestou z práce nebo třeba práce na zahrádce, vždyť to je také pohyb.

  • Najděte si parťáka

Ve dvou se to lépe táhne, to je přeci známé přísloví, které platí i při sportu. Dodáte si motivaci navzájem.

  • Aktivity střídejte

Během týdne zkoušejte a střídejte různé druhy pohybu. Svižné procházky v parku, lekce svižné zumby, cvičení ve fitku, jízda na kole či bruslích, relaxace s jógou či cvičení při domácím videu.

  • Pohyb venku i uvnitř

Venkovní i vnitřní pohyb je potřeba střídat. Každý z nich nabízí celou řadu výhod a má i svoje osobité kouzlo.

  • Pohyb je trvalá součást života

vytvořte si ze cvičení svůj osobní rituál. Zpočátku to pro vás možná bude těžší, ale zvyknete si a postupem času se bez cvičení neobejdete.

  • Cvičení je zábava

Neberte pohyb a cvičení jako nutné zlo, ale jako zábavnou činnost. Máte rádi tanec? Pak si vyberte cvičení, které jej připomíná. Milujete přírodu? Volte aktivity vhodné do terénu.

  • Všeho s mírou

Příliš mnoho aktivit vám může pohyb zošklivit a vy se navíc budete cítit vyčerpaní. Volte takové druhy pohybu a takové časové rozpětí, které vám bude, alespoň částečně, příjemné.

Pokud si nejste jisti, jaké druhy pohybu vyzkoušet, inspiraci nabízí portál zdravazona.cz.

O Makawiel

Shlédněte také

Jak opožděně oslavit svátek zamilovaných?

Nestihli jste oslavit svátek zamilovaných, a přesto byste spolu rádi strávili mimo domov prodloužený víkend? …