Domů / Doporučujeme / Vinařské oblasti Chorvatska. Vydejte se na návštěvu některé z nich

Vinařské oblasti Chorvatska. Vydejte se na návštěvu některé z nich

Chorvatsko je nejen zemí, kam míří velké množství turistů především během sezóny na svoji vytouženou letní dovolenou. Proslavilo se i pěstování vinné révy a výrobou kvalitních druhů vína. Jestliže se chcete seznámit s místními vinařskými tradicemi a ochutnat některé z místních vín, vydejte se třeba autem do chorvatska, do některé z místních vinařských oblastí.

Istrie a Kvarner

Výroba vína v této oblasti se objevuje již v období starověku. V současné době se vinařství soustřeďují na pěstování jak místních, tak i mezinárodních vinařských odrůd. Oblast je pro pěstování vína příznivá díky mírnému středomořskému klimatu. A z vinné révy zde pěstované se pak vyrábějí vína suchá, polosuchá a sladká. Jestliže se vydáte na místní ostrovy chorvatsko, pak co se vinařství týká, nesmíte minout Krk, Cres nebo Pag. Z oblasti Istrie je známá třeba Istrijská Malvasia. Mezi známá vína těchto oblastí patří Merlot, Cabernet, Sauvignon, Chardonay, Pinot nebo Trinity.

Dalmácie

Využívá méně přístupný terén pro pěstování odrůd červeného vína. Dalmatská vinařská oblast se rozkládá od Zadaru až po jižní oblast Konvale. Opět se jedná o oblast s nejstarší tradicí pěstování a výroby vína. Výroba vína se soustředí především na odrůdy červené. Bílé víno se produkuje v menším množství. I když jsou dalmatské vinařské oblasti rozmístěné do hůře přístupných míst, patří mezi nejkrásnější chorvatské vinice. Ty naleznete na ostrově Korčula, v blízkosti Šibeniku nebo Primoštenu. Ve vnitrozemí je to pak Dubrovnik a Konavale. Domácím ceněným odrůdám se daří na poloostrově Peljašec. Místní vinařská cesta slouží k propagaci vinařské turistiky. Objednejte si apartmán či pokoj v hotelu na webu ubytovanivchorvatsku.cz a můžete se do některé z vinařských oblastí vypravit a seznámit se s místními tradicemi a zvyky.

O Makawiel

Shlédněte také

Uspět na internetu můžete i vy

Internet je místo pro každého a pokud podnikáte, měli byste ho využít k získávání klientů. …