Domů / Nezařazené / Bolesti kloubů? Zbavte se jich!

Bolesti kloubů? Zbavte se jich!

Bolest kloubů je věc, která dokáže znepříjemnit trénink, celý den a na závěr celý život! Jedná se však o věc, kterou když podchytíte v zárodcích, není problém jí zde odstranit. A my se dnes podíváme na to, jak s bolestmi kloubů bojovat!

Kolagen je nezastupitelná bílkovina, která je velmi důležitá pro náš pohybový aparát. Nedostatek této bílkoviny způsobuje bolest v kloubech, nepříjemné lupání a zhoršenou pružnost šlach. Můžeme jej používat jako prevenci, ale také při začínajících problémech. Spolu s kolagenem je dobré konzumovat i vápník, protože bez příjmu kolagenu se vápník do kostí nezabudovává.

Kolagen jako nápoj

Pro prevenci lze používat jednou denně či nahodile tabletu vápníku. Při větších problémech s klouby je dobré popíjet tento přípravek celý den v malých dávkách. Díky tomu je kolagen neustále přítomen v krvi a je tak schopen permanentně vyživovat kloubní aparát a vazy.

Kolagenové tablety

Nejkoncentrovanější forma jak přijmout dostatečné množství kolagenu. Jedná se o tablety, kterou jsou tvořeny čistě hydrolyzovaným kolagenem, tedy tou nejsilnější formou, jak do sebe kolagen dostat.

Protein s růstovými faktory

Další možností je zakoupit si protein, který standardně užíváme s obsahem kolagenu. Jedná se o protein s růstovým faktorem, který konzumujeme několikrát za den a který díky obsahu kolagenu dodává tuto látku tělu v potřebném množství.

Problémy s klouby

Problémů je celá řada a nemusí se na nich podílet pouze nedostatek kolagenu. Například při bolestech a zánětech v kloubech je dobré využívat organickou sýru či Glukosamin, které svým složením bojují proti zánětu. Pomáhají udržovat funkčnost kloubů a pružnost chrupavek. Nejsou však vhodné jako prevence, ale měli bychom si je naordinovat až v momentě potíží.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zimní sporty, které vám dají do těla

Zima je aktuálně za svou polovinou a mnoho lidí má určitě problém s tím, že by …