Domů / Tipy & rady / Zapracujte na své imunitě

Zapracujte na své imunitě

Imunita lidského organismu je pro nás neskutečně důležitá. O to více pak pokud aktivně cvičíme.

Pro aktivního sportovce není nic horšího, než když jej skolí nějaká viróza, nachlazení či jiné nepříjemné onemocnění spojené s oslabenou imunitou. Člověk pak vůbec nic neodcvičí a fyzická kondice bere za své. A právě po těžké fyzické námaze je naše imunita vždy nejvíce oslabená a proto bychom měli dbát na to, aby byla co nejsilnější.

Otužování

Otužování je jeden z nejúčinnějších a zcela bezplatných způsobů jak zvýšit svou imunitu. Stačí jen postupně přivykat své tělo na nízké teploty, dávat si stále vlažnější sprchu, spát s otevřeným oknem, oblékat méně vrstev oblečení atd.

Doplňky stravy

Doplňky jsou skvělým způsobem jak imunitu navýšit. Velmi známá je pro své imunitní účinky například echinacea, dále je dobré jíst celé spektrum vitamínů, nebo například betaglukan a vláknina inulín.

Samotné cvičení

Samotným cvičením také zvyšujete svou obranyschopnost organismu. Pohyb, proudění krve, vystavování těla extrémům, to všechno buduje jeho obranyschopnost proti nebezpečným virům a jiným útočníkům, kteří ohrožují naše tělesné zdraví.

Zdravá strava

Zdravá strava je pro toho kdo cvičí naprostým standardem. Ta se podílí také na obranyschopnosti našeho organismu díky vitamínům a vláknině, které jsou ve zdravých potravinách obsaženy.

Prevence

Prevenci byste neměli nikdy podceňovat. Díky ní totiž omezíte možnost onemocnění velmi efektivně. Po zpocení se vždy osušte, nechoďte s vlhkou hlavou ven, vyhýbejte osobám již nakaženým a celkově dbejte na to, abyste vaše zdraví udrželi na co nejvyšší hladině.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Zlepšete se v běhu

Běháte? Pokud ano nejspíše jednoho dnes dosáhnete svého limitu a rychleji a dále vám již …