Domů / Hubnutí / Zatočte s vánoční zásobou tuků

Zatočte s vánoční zásobou tuků

Vánoce pro mnoho lidí znamenají neustále se opakující koloběh, kdy během nich naberou to, co celý rok pracně shazovali. Je proto tedy potřeba začít nanovo a tentokráte se do toho pustit opravdu pořádně. Bramborový salát, řízky, cukroví a mnoho dalších dobrot se na naší postavě vždy podepíšou a proto je potřeba pořádně makat. To ovšem můžete dělat jen u sebe doma a nemusíte ani vylézat ven.


Pokud neholdujete pohybovým aktivitám v zamrzlé přírodě, můžete vánoční bříško shazovat v klidu domova. Způsobů jak na to je mnoho a záleží pouze na vás, pro jaký se rozhodnete.

Tou nejlepší cestou bude zprvu pročistit svůj organismus, který momentálně zažívá šok, jenž mu však velice líbí a rozmazluje ho. Přísun všech možných tuků a cukrů v období zimy, způsobuje to, že se tělo začne chovat jako spižírna a energii začne ukládat. Proto je vhodné nejdříve tělo pročistit nejrůznějšími přírodními látkami jakými jsou zelený čaj, ovoce, zelenina a vláknina. Velkým hitem poslední doby jsou také nejrůznější zeleninové či ovocné šťávy a smoothie.

Tento pročišťující proces dodržujte nejméně týden. S nadcházejícím silvestrem si také hlídejte množství požitého alkoholu. Po dodržení této týdenní lhůty se můžete pustit do spalování, pro které bude nejlepší kardio. Na našich stránkách naleznete spousty návodů, jak doma kardio cvičit. Namátkou můžete například využít systému TRX nebo cvičících programů od nejrůznějších cvičitelů, které naleznete na internetu.

Zároveň můžete také začít posilovat jednotlivé problémové partie. Nezapomínejte, že je důležité procvičovat celé tělo a ne jen ty nejproblémovější partie. Důležité je zkrátka chtít a jít si za svým cílem. Protože to jak bude vypadat vaše tělo, nejvíce záleží na vaší hlavě.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Posilování při běhu

Jaru pomalu klepe na dveře a s ním opět možnost jít se pořádně proběhnout do přírody. …