Domů / Doporučujeme / Zaostřeno na dámské spodní prádlo: V čem chodit do fitka?

Zaostřeno na dámské spodní prádlo: V čem chodit do fitka?

Pokud jste se během první návštěvy posilovny cítila divně, zřejmě jste jen zapomněla na fakt, že bez vhodně zvoleného spodního prádla se dobře cvičit nedá. Napříště to bude lepší, protože si dáte s výběrem záležet a vsadíte na kousky, které vašemu tělu poskytnou perfektní oporu. Počítejte s tím, že se nevyhnete investici do několika nových kousků. A neobejdete se ani bez tílka.

Jakou podprsenku?

Na dané téma již bylo napsáno mnoho. Ideální podprsenka do fitness centra (samozřejmě ji využijete i jinde – například při joggingu v parku) poskytuje poprsí pevnou oporu. Minimalizuje pohyb prsou a zamezuje tomu, aby při prudším cvičení vypadla z košíčků.

Naprosto zásadní je správná velikost. Číslo na štítku své běžné podprsenky berte spíše orientačně. Podstatné je, aby vám sportovní podprsenka seděla a nikde vás netlačila, neškrábala či nesvírala.

Zvýšenou pozornost věnujte ramínkům a střihu. Sportovních podprsenek je celá řada a každé ženě vyhovuje něco jiného. Většina však nedá dopustit na překřížená ramínka (jako to mají např. sportovní podprsenky Calvin Klein). Samozřejmostí by měla být absence kostic či jiných pevných částí.

Jaké kalhotky?

Chcete-li si své chvilky v posilovně náležitě užívat, nesmíte podcenit ani výběr kalhotek. Jaký zvolíte střih, je otázkou vašeho vkusu – mohou to být kalhotky s nohavičkou, kalhotky klasického střihu i tanga. Podstatné je, abyste se v nich cítila pohodlně. Dobrou volbou jsou bezešvé kalhotky, u nichž nehrozí jakýkoliv diskomfort.

Naprosto nevhodná je krajka. A vyhněte se také saténovému zdobení. Nejlepšími materiály jsou bavlna a mikrovlákno.

Nezapomeňte na svršek

Spodní prádlo je základ, ale měla byste si pořídit také praktický svršek z funkčního vlákna, které velmi dobře odvádí pot. Do fitka se můžete vydat třeba v tílku s tenkými ramínky – při cvičení se v něm budete cítit komfortně.

O Makawiel

Shlédněte také

Znáte všechny výhody silničních kol?

Uvažujete o koupi jízdního kola? Potřebujete zhubnout a cyklistika se ve vašem boji stala skvělým …