Domů / Hubnutí / Zdravé svačiny, které podpoří růst svalové hmoty

Zdravé svačiny, které podpoří růst svalové hmoty

Pokud se snažíte nabrat svalovou hmotu, potřebujete ve své stravě dostatek bílkovin a pravidelnost. Tu zajišťují svačinky, které vám dodají dostatek energie v mezidobí mezi jídly. Jaké svačinky si však dopřávat, abyste podpořili růst svalové hmoty? Kromě klasického knackebrotu se šunkou, tvarohem či sýrem můžete zkusit i chutnější varianty svačinek.

Proteinové smoothie

Jako odpolední svačinku vždy oceníte proteinové smoothie, které si připravíte podle vlastní chuti. Základem by mělo být rostlinné či klasické mléko, trocha lesního ovoce či banán.  Přidat do smoothie můžete i chia semínka či oříšky nebo rovnou proteinový prášek. Smoothie si můžete vzít všude sebou, zasytí vás a je skvělým zdrojem bílkovin.

Cizrnová pomazánka

Cizrna je z luštěnin tím nejlepším zdrojem bílkovin. Přidat cizrnu můžete do svého těstovinového salátu, do omáček či si z ní připravit polévku. K svačině si připravte cizrnovou pomazánku. Stačí cizrnu z konzervy rozmixovat, přidat trochu soli, pepře, citronu a sušených rajčat.

Oříšky

Skvělým zdrojem bílkovin jsou také oříšky. Vyrobte si doma různé směsi oříšků a sušeného ovoce a připravte si je do malých pytlíčků či krabiček a noste je všude sebou. Vždy když budete mít hlad, jen sáček vyndáte a skladná cestovní svačinka plná bílkovin je na světě.

Chia pudink

Chia semínka se k nám dostala z Jižní Ameriky a zamilovali si je všichni příznivci zdravého stravování. Chia semínka můžete přidat do smoothie či ovesné kaše, ale plný energie a bílkovin je i chia pudink. Jeho příprava je velmi snadná. Připravte si chia pudink do uzavíratelné sklenice, abyste si ho mohli vzít všude sebou. K přípravě chia pudinku budete potřebovat mléko, nejlépe rostlinné, ale můžete použít i klasické. Do 200 ml mléka přidejte přibližně 4 lžíce chia semínek a promíchejte. Vložte do lednice a ještě aspoň jednou promíchejte. Nechte přes noc semínka nabobtnat. Ráno si na chia pudink přidejte čerstvé ovoce či si zmražené ovoce povařte v troše cukru a vody a přelijte jím chia pudink a chutná svačinka je na světě.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Nezbytnost jménem Fitnesstracker

Pokud patříte mezi osoby, které se rozhodně nebojí technologických vychytávek a zároveň mají přehled o …