Domů / Doporučujeme / Na Lysou horu na kole. Poznejte vrchol jinak

Na Lysou horu na kole. Poznejte vrchol jinak

Cyklistika je oblíbený sport, který milují mnozí z nás. Je to oblíbená aktivita, kterou vyplníme volné víkendové odpoledne. Mnozí cyklisté vyráží jenom po cyklostezkách, kterých je všude mnoho, ovšem jen málokteří prozkoumají ze sedátka kola dechberoucí vrcholy kralující České republice. Jestli toužíte po kapce dobrodružství, vezměte svá kola a vydejte se do Moravskoslezských Beskyd. Právě zde můžete využít možnost vyjet na kole až na Lysou horu!

Lysá hora je v současné době nejvyhledávanější místo v Beskydech a podle všeho je to i nejatraktivnější místo tohoto pohoří na území České republiky. Zároveň lze Lysou horu označit za nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, na který se lidé vydávají po svých během celého roku. V každém ročním období je Lysá hora krásná, doslova dechberoucí.

Zatímco během zimy a blátivého podzimu je bezpečnější Lysou horu zdolat po vlastních nohách, během jara a léta můžete využít možnosti kola. Nasedněte tedy na své kolo a poznejte Lysou horu ze sedátka. Pokud kolo nevlastníte, nezoufejte. V rekreačním centru Sepetná si můžete zapůjčit horská kola i ochranou přilbu.

Co je zapotřebí?

Mnozí cyklisté se mohou domnívat, že na zdolání tohoto vrcholu nemají dostatečnou sílu a zkušenosti. Ke zdolání tohoto vrcholu však žádné zkušenosti nepotřebujete, stačí mít jen pořádně seřízené kolo, na které se budete moct během cesty spolehnout. Důležité jsou zejména dobře fungující brzdy a samozřejmě chrániče. Nezapomeňte na přilbu, která je do neupraveného terénu nutností.

Po jaké cestě se vydáte vy?

Každý cyklista má na výběr, po jaké cestě se vydá. Vydat se může buď po asfaltové a jediné upravené cestě pro silniční kola, která vede z Papežova. Autem se smí jen na parkoviště do Papežova, poté se může jen na kole či pěšky. Tato trasa je dlouhá zhruba osm a půl kilometru, ale terén je náročný z toho důvodu, že se stále strmě stoupá.

Můžete vyrazit také z Malenovic, odkud pojedete po méně upravené, ale za to pohodovější trase.

Kde se případně ubytovat?

Jestli si chcete vyzkoušet obě trasy, využijte ubytování u Lysé hory. Širokou nabídku najdete v rekreačním centru Sepetná, kde si budete moct vybrat mezi bungalovem, hotelem, penzionem nebo chatou. Skvěle se zde najíte a můžete využít i wellness služeb, díky kterým se nádherně uvolníte.

O Makawiel

Shlédněte také

Jak opožděně oslavit svátek zamilovaných?

Nestihli jste oslavit svátek zamilovaných, a přesto byste spolu rádi strávili mimo domov prodloužený víkend? …