Domů / Cvičení / Crossfitem k dokonalému tělu

Crossfitem k dokonalému tělu

Pokud chcete shodit nějaké to kilo navíc, ale nechce se vám chodit do klasické posilovny, ani chodit běhat, máme pro vás skvělý způsob jak zábavně zhubnout. Řešením je crossfit, který udělá z vašeho těla úplně jiné kafe ahlavně vás bude neskutečně bavit.

Přemýšlíte jak dosáhnout těla, jako vytesaného do kamene? Navštěvování posilovny je sice fajn, ale síla, kterou v ní získáte, není zas tak funkční. Je proto nutné cvičit funkčně, abyste svou sílu uměli i používat. A přesně k tomu slouží crossfit.

Crossfit je všestranný fitness program, který se zaměřuje na procvičení kompletně celého těla. Jedná se o funkční trénink, takže na jeho základě můžete očekávat zlepšení a rozvinutí všech vašich fyzických schopností. Jedná se o spojená gymnastiky, rychlosti a silového tréninku, kdy cvičíte hlavně s vlastní vahou a také se zde objevují prvky aerobního cvičení.

Pro dokonalé míry je tato typ cvičení velmi vhodný, protože u něj tělo neustále vyvíjí silovou vytrvalost. Hlavním klíčem k úspěchu je tak pravidelné cvičení, které zpevňuje tělo, a také zvyšuje i kondici cvičence. Cviky jsou stupňovány podle obtížnosti pro úplné začátečníky, kteří se postupně budou dostávat na nové levely.

Oproti posilovně se crossfit liší především ve způsobu cvičení. Zatímco v posilovně cvičíte cviky zaměřené na jednotlivé partie, crossfit je zaměřen na posilování kompletně celého těla. Ve fitku navíc máte časy na přestávky, ovšem to crossfit nezná, zde jedete naplno, abyste ze sebe dostali maximum energie. Jedete v kuse a na čas.

Navíc při crossfitu poznáte náčiní, které v běžné posilovně jen tak nevyužijete. Medicimbály, kettlebelly, ale třeba také klasické švihadlo. Nejvíce však převažují cviky s váhou vlastního těla, tedy kliky, angličáky a sedlehy.

Hodina probíhá nejčastěji tak, že se v tělocvičně sejde v daný čas určitý počet lidí, kteří pak mezi sebou pak soupeří, o ten vůbec nelepší čas, za jak dlouho stihly svůj crossfit zvládnout. Pamatujte si, že u tohoto cvičení je nejtěžší začít, ale pak vás to chytne, tak že to už vůbec nebudete vnímat jako cvičení, ale spíše jako druh zábavy.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Jak začít cvičit po těhotenství?

Jak začít cvičit po těhotenství?

Těhotenství a porod provázejí docela výrazné změny ve vašem těle. Cvičení vám může pomoci při …