Domů / Výživa & stravování / Snídaně může být i dobrota

Snídaně může být i dobrota

Snídaně je jedním z nejdůležitějších jídel dne a proto bychom jí rozhodně neměli vynechávat. Není dobré jí ani odbývat a měli bychom si na ní pochutnat třeba díky těmto receptům.

Proteinové palačinky v prášku

Osobně máme tuto záležitost velice rádi. Jedná se v podstatě o předpřipravenou směs na velice chutné a výživné palačinky či lívance, jak chcete, kterou jen stačí smíchat s vodou a dát na pánvičku, kde se za několik chvil zcela připraví. Díky této pochoutce budete mít skvělý proteinový start do nového dne.

Samozřejmě nemusíte zůstávat pouze u palačinky, ale můžete si jí něčím dochutit. Například nízkotučným jogurtem, trochou oříšků, kokosu, malinkým kouskem marmelády, je to zkrátka na vás. Skvělá chutná snídaně nebyl nikdy jednodušší.

 

Smoothie

Populární věc, která je naprostým hitem. V podstatě se jedná o rozmixované ovoce, které můžete doplnit o oříšky a další pochoutky, které máte rádi. Velkou výhodou této dobroty je především rychlost, s jakou je připravena. Stačí mít jen dostatečně výkonný mixér. Výsledná chuť je naprosto skvělá. Navíc takto můžete mixovat různé druhy ovoce, kombinovat a zkoumat jaká chuť je vám nejpříjemnější.

Banán a vejce

Podivná kombinace, ale skvělá chuť. Postup přípravy je velmi jednoduchý v podstatě jen rozmělníte banán přidáte k němu vejce a vše pořádně smícháte dohromady. Pak již jen dáte na pánvičku a vyrobíte chutnou placku. I tu můžete doplnit o jogurt nebo tvaroh, fantazii se zkrátka meze nekladou.

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Superpotravina: Acai

Pokud chcete svůj zdraví jídelníček něčím vylepšit, máme pro vás skvělý tip. Je jím super …