Domů / Motivace / Doprovodný program při cvičení

Doprovodný program při cvičení

Pokud se chceme během cvičení bavit a samotné cvičení pro nás není tou pravou a jedinou zábavou, pak bychom se měli vždy primárně soustředit především na dané cvičení. Soustředit se na to, jak cvik provádíme, na techniku, dýchání a správné držení těla. Nic by nás nemělo rozptylovat a nic by nemělo odpoutávat naší pozornost od cvičení.

Hudba je fajn
Ať už jste v posilovně, cvičíte doma, běháte venku, nebo děláte jinou pohybovou aktivitu, hudební doprovod nikdy není špatnou volbou. Muzika, která se vám líbí a která je ideální pro daný druh tréninku, má tu skvělou vlastnost, že vás dokáže motivovat, nakopnout a vyždímat z vás ty poslední kapky energie, které ve vás ještě zbyli. Díky hudbě navíc můžete relaxovat během pauz, aniž by vás rušilo okolní prostředí. Hudba je skvělá při běhání, kdy si můžete jejímu tempu přizpůsobit i to vaše pohybové. Naopak u jógy dokáže hudba navodit příjemnou relaxační atmosféru, díky které se skvěle uvolníte. No, a pokud zvedáte těžké váhy, je hudba skvělým sparing partnerem.

Person (young beautiful woman) listening music running (jogging) in city street

Televize spíše ne

Dívat se během cvičení na televizi je fajn, ale někdy také trochu zrádné. Určitě se vždy dívejte na něco dynamického, jako jsou například videoklipy k písničkám, nebo sportovní utkání. Pokud si pustíte váš oblíbený film, velice rychle se začněte soustředit spíše na něj, než na samotné cvičení a vaše výkonost poté začne klesat. To samé by se dalo říci i o seriálech. Navíc budete mít tendenci neustále si prodlužovat odpočinkové pauzy, což také není vůbec dobře.

Man sitting on a sofa watching tv with hands folded behind his head
Necvičte sami
Tím nejlepším, co si pro své cvičení můžete zvolit je však partner, který bude cvičit s vámi. Ať už si jdete zaběhat, nebo posilovat, partner je pro vás tím nejlepším, co v posilovně mít. Nejen, že vás dokáže skvěle motivovat, můžete si s ním povídat, kontroluje, zdali cvičíte dobře, ale může vám leckdy i pomoci a to jak při venkovním cvičení, tak i při posilování. Zkuste si tedy najít někoho, kdo bude chtít cvičit s vámi, a pusťte se do díla.
images-12

O Vojtěch Sedláček

Shlédněte také

Základní výbava domácí posilovny

Současné pojetí krásy hovoří jasně. Být štíhlý fit a popřípadě i osvalený. Mnoho lidí proto …